Legnépszerűbb termékek
Nincs találat
Legnépszerűbb cikkek
Nincs találat

2045-ig összejöhet az örök élet?

Módosítva: 1/19/2013 Szerző: Szimpatika 1 perc AgykutatásMixtura
A Google új technológiai igazgatójának a következő néhány évtized fejlődéséről alkotott vízióját mutatja be cikkében az [origo]. Ray Kurzweilt elsősorban nem informatikusként, hanem a technológiai szingularitás prófétájaként ismert. A technológiai szingularitás a fejlődésnek azt a pontját jelöli, amikor (a műszaki fejlődés következtében) többé már nem az ember a legintelligensebb faj a bolygón.

A szuperintelligens gépek megjelenéséig még féltucatnyi olyan technológia bukkanhat fel Kurzweil szerint, amelyek izgalmasabbá és kényelmesebbé teszik az életet. Ilyenek például az emberi nyelvek között szempillantás alatt fordító programok, a biológiai test mikroelektronikával, nanogépekkel való feltuningolása, és esetleg – de csak ha összejön – az örök élet.

Kurzweil 2005-ös könyvében – amely 2013 elején jelenik meg magyarul – idővonalat is rajzol. A kötetben a valós és a virtuális világot egyszerre mutató szemüveg elkészültét 2010-re teszi – ezzel a kütyüvel tehát épp két év késésben van a Google. Jóslatai szerint még ebben az évtizedben megjelennek a virtuális asszisztensprogramok, ami a Sirivel és a Google Now-val meg is történt. 2014-re a takarítórobotok elterjedését várja, 2018-ra pedig azt, hogy ezer dollárért hozzá lehessen jutni az emberi agy tíz terabyte-os kapacitásának megfelelő mennyiségű memóriához. „A fejlődés exponenciális ütemben folytatódik tovább, a 2030-as években digitalizálhatóvá válik az emberi elme, 2045-re pedig bekövetkezik a technológiai szingularitás” – idéz az új igazgató könyvéból az [origo] cikke.