Étrendkiegészítők

A grépfrútmagkivonat csodái

Dr. Jakob Harich amerikai orvos és fizikus 1964-ben felfedezte a grépfrútmagkivonat antibiotikus hatását. A grépfrútmag és -héj, amit a szemétdombra dobott, meglepően sokáig ellenállt a természetes lebomlási folyamatoknak, ami főleg a mikroorganizmusok tevékenysége során indul meg.

Egy természetes vércukorcsökkentő növény: a gurmar

A Gymnema sylvestre, más néven gurmar egy sűrű levelű, szőlőhöz hasonló futónövény, ami bokrokon és fákon kúszik fel, Dél-Indiában honos. Ez a növény a cukor rombolójaként ismert a világban.

Milyen tüneteket okozhat az egyes vitaminok hiánya?

A jó idő beköszöntével a tavaszi fáradtságot vitaminhiánnyal szoktuk magyarázni. De vajon ismerjük-e az egyes vitaminok hiányának tüneteit? És a tavaszi fáradtságot valójában melyik vitamin alacsonyabb szintje okozza?

Melyik vitamin mire jó?

Ma már egész évben hozzá lehet jutni a főbb vitaminforrásokhoz (gyümölcshöz és zöldséghez), csakhogy a korai aratás, a trágyázás és a hosszas szállítás miatt az élelmiszerek sokkal kevesebb hatóanyagot tartalmaznak. Pedig a betegségeket eredményesebben lehet kezelni, ha vitaminokból is megkapja szervezetünk a megfelelő adagot.

Nitrogén-monoxid. Nem csak testépítőknek!

Egy 1998-ban Nobel-díjjal kitüntetett felfedezésre szeretném felhívni a figyelmet. A nitrogén-monoxidról (NO) van szó, amely a gépkocsik kipufogóján távozva szennyező anyag - ám ha étrend-kiegészítő formájában juttatjuk a szervezetünkbe, akkor az élő szervezet fontos, funkcionális eleme, életmentője lehet.

Veszélyes étrend-kiegészítők

A Gyógyszerészet című szaklapban szegedi kutatók saját vizsgálataik alapján beszámoltak arról, hogy tíz, általuk kiválasztott, potencianövelésre ajánlott étrend-kiegészítőből hatban szintetikus gyógyszer-hatóanyagot mutattak ki. Nem reprezentatív felmérésük során 53 olyan terméket találtak, melyet potenciafokozóként, vagy ilyen hatásra utalva ajánlottak, ezek közel fele nincs bejelentve az OÉTI-nél.

Mire figyeljünk az étrend-kiegészítők vásárlásakor, hogy elkerüljük az egészségkárosodást?

Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, betegségek gyógyítására, panaszok kezelésére nem alkalmasak, többek között ezért is tilos ilyen hatásra hivatkozva reklámozni, árusítani őket. Az étrend-kiegészítők a hagyományos étrendből hiányzó anyagok pótlására hivatottak, ezért ne használja azokat gyógyszerként, a hagyományos orvosi kezelés mellett vagy helyett.

Mi a manó az a múmijó

A múmijó a görög mumia szóból ered, amely épen megőrzött testet, múmiát jelent. A múmijó egy természetes anyag, amely főleg Oroszország ázsiai területeinek világtól elzárt, magas hegyeiben (2000-5000 méteres magasságban) található, illetőleg a szomszédos országokban (Kazahsztán, Kirgizisztán) is előfordul, mint a kőzetek repedéseiben raktározódott gyantás anyag.

Ettél már ma iszapot?

Igen, jól olvasod a kérdést: ma ettél már iszapot? Ha igen, akkor jól döntöttél! Természetesen nem akármilyen iszapról beszélek, hanem az étkezési célra használható, tiszta, káros anyagoktól, nehézfémektől és szennyeződésektől mentes, őskori üledékekből származó étrend-kiegészítőkre. Van zöld, fehér, rózsaszín, szürkés - attól függően, honnan származik és milyen anyagokból áll.

Fogyást segítő, engedéllyel rendelkező anyagok

Az étrend-kiegészítők piacán gombamód szaporodnak, a zsírégető, fogyást serkentő szerek. Ezerféle van belőlük. Háromféle hatásmechanizmus alapján ígérik a segítséget. Gyorsabb égetés, éhségcsökkentés és a tápanyagok felszívódásnak gátlása révén.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!