Lelki bajok

Ilyen a magyarok lelkiállapota

Többet stresszelnek a munkahelyükön, egyre kevésbé vallásosak, egyre kevésbé élnek meg harmonikus kötődést, és emiatt egyre több rémálmuk van a magyaroknak...

Sokszor nem kezelik a mentális betegségeket

Sokszor a mentális betegségekkel összefüggő társadalmi megbélyegzés miatt nem kezeltetik problémájukat a páciensek – állapította meg egy kutatás, amelyről a Health Day számol be.

A negatív gondolatok „fertőzőek”

Egy friss kutatás szerint a körülöttünk élő emberek stresszhelyzetre adott reakciói – nevezetesen, hogy pozitívan vagy negatívan válaszolnak rájuk – meghatározhatják a saját gondolkodásunkat, amikor éppen valamilyen változáson megyünk keresztül.

Hogyan hat gondolkodásunkra a pénz hiánya?

A pénztelenség gondolkodás szempontjából is ördögi körbe taszíthatja azt, aki szegény. A Science c. szaklapban megjelent kutatás szerint ugyanis az, akinek eluralkodik gondolatain a pénz hiánya, nagyobb eséllyel hoz rossz döntéseket, amelyek meggátolják, hogy kilábaljon kilátástalannak érzett helyzetéből.

A depresszió tünetei és kezelése

A depresszió jelensége feltehetően az emberi civilizáció megjelenésével egyidős. A korábban, Hippokratész által melankóliának elnevezett lelkiállapotot az orvostudomány 19. századi fellendülése óta kezelik betegségként. Definíciója szerint a depresszió rosszkedvű, szomorú állapotot jelöl, melyben a világot kietlennek érezzük, a nehézségek pedig leküzdhetetlennek tűnnek.

Helyemen vagyok-e? Melyik az én utam?

Minden ember szeretne hinni abban, hogy az élete értékes és értelmes. Mindannyiunkban ott van a vágy, hogy érezhessük: fontosak vagyunk, szükség van ránk, valami jót teremthetünk, valamilyen cél felé haladunk, amit be is teljesíthetünk.

Régi gyógyszer új hatással

Új alkalmazási területet találtak magyar agykutatók egy antidepresszánsnak, amikor bebizonyították, hogy hatóanyaga szelektív, az idegsejtek pusztulását gátló hatással bír.

Miről ismerhető fel a borderline személyiségzavar?

A borderline személyiségzavarról igen sokat lehet manapság hallani, ám a sokak által hibásan használt pszichiátriai fogalmak miatt a köztudatban ez a betegség összemosódik a skizofréniával, a depresszióval és más mentális betegségekkel. Dr. Unoka Zsolt pszichiáter, pszichoterapeuta válaszolt kérdéseinkre.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!