Fejfájás, migrén

A migrén érzelmeinkre is hatást gyakorol

Először figyelték meg reggeli és esti migrénesek agyműködését különböző érzelmek feldolgozása közben. A Semmelweis Egyetem kutatói arra jutottak, hogy a félelmet másképp dolgozza fel az agy az egyes migrénes csoportokban.

A migrén típusai és kezelése

A fejfájás sok páciens számára szinte mindennapos, banális panasz, mellyel nem fordul orvoshoz, hanem vény nélkül kapható gyógyszerekkel igyekszik úrrá lenni a fejfájós időszakokon.

Migrén: kinél, mikor és miért jelentkezik?

A fejfájás gyakori panasz, és az esetek jelentős részében kínzó migrén képében jelentkezik, melynek fontosságát az adja, hogy más tünetekkel is társulva rontja az életminőséget és akadályozza, hogy a beteg megfelelően teljesítsen a tanulás és a munka terén.

A páratartalom hatása az egészségre

A munkahelyünkön 8-9 órát töltünk naponta, így az ottani fizikai körülmények – köztük a levegő minősége és páratartalma – nagyban befolyásolják a komfortérzetünket, sőt az egészségi állapotunkat is.

7 fájdalomtípus, amivel orvoshoz kell fordulni

Léteznek olyan könnyen azonosítható fájdalomtípusok, mint például egy megerőltető fizikai aktivitás utáni izomláz, vagy egy nehéz vacsora utáni hasfájás, amelyek különösebb teendő nélkül hamar elmúlnak. Ha azonban hirtelen fellépő fájdalom jelentkezik, az komolyabb problémára is utalhat.

Mi állhat a szédülés hátterében?

A szédülés többféle betegség kísérő tünete lehet. A szédülés a térérzékelés zavara – az egyensúlyzavar érzése, mely több szervrendszer működészavarának következtében jön létre.

7 ok, ami fejfájást okozhat

Nem ritka jelenség, hogy valakit a munkahelyén kínoz visszatérő fejfájás. Az okok sokszor a munkahelyi, iskolai körülményekben keresendőek.

A tejfehérje intolerancia tünetei

Sokat hallunk a tejfehérje allergiáról és laktóz intoleranciáról, vagyis tejcukor érzékenységről, viszont annál kevesebbet a tejfehérje intoleranciáról, pedig sok felnőtt szenved a tüneteitől.

Óvjuk meg fejünk épségét!

A fejet ért traumák, különös tekintettel a sorozatos sérülésekre, növelik az Alzheimer-kór kialakulásának kockázatát. A fej védelmére minden életkorban ügyelnünk kell.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!