Fejfájás, migrén

Áramütéssel a migrén ellen

Amerikai kutatóknak az agyba vezetett elektromos áram segítségével sikerült felszabadítaniuk a szervezet legerősebb természetes fájdalomcsillapítóit.

A másnaposság megelőzésének a módja

A másnaposság megelőzésének egyetlen módja, ha nem rúgunk be - állítja a jelentős ivászatokkal összekötött óévbúcsúztatók előtt a Bostoni Egyetem orvosa. Jonathan Howland sürgősségi specialista módszere talán túl radikálisnak tűnik a mulatozóknak, de szerinte ez az egyetlen bizonyítottan működő megoldás a másnaposság megelőzésére. Léteznek azonban stratégiák, amelyek enyhíthetik a zord következményeket.

Mennyire veszélyes az alacsony vérnyomás?

Vérnyomást nem gyógyítunk - általánosan hangoztatott orvosi vélemény, hanem mindig a vérnyomás - legyen az akár magas, akár alacsony - okait kell vizsgálni, a mögötte meglévő alapbetegséget kell felderíteni és megszüntetni.

Ha kirúgott a hámból – a legjobb receptek másnaposság ellen

Talán nincs is olyan felnőtt ember, aki ne küzdött volna már másnapossággal. Egy-egy jól sikerült éjszaka után bizony fáj a fejünk, émelygünk, hányingerünk van és megfogadjuk, hogy soha többé nem keverjük az italokat, és mennyiségüket is mérsékelni fogjuk. Aztán valahogy elfelejtjük a kínos nappalt, és beleesünk ugyanabba a hibába. Másnaposság ellen persze rengeteg népi kúra létezik. Most lássunk néhányat a kevésbé ismertek közül.

Napszakok és tünetek

Reggel 6 és 10 közé esik a szívroham és az agyérgörcs csúcsidőszaka. Pánikrohamok legnagyobb valószínűséggel délután 3 után jelentkeznek, a gyomorfekély tünetei pedig általában éjszaka a legsúlyosabbak. A kutatások azt sugallják, hogy a kockázat és a tünetek súlyossága a különböző napszakokban jelentős mértékben váltakozik.

Gyógynövények minden bajra 1.

Nincs étvágya, szédül, bántják a szelek? Feje fáj vagy csúnyán megfázott? Valami baja mindig van? Vagyonokat költ orvosságokra? Pedig őseink gyógynövényei sokszor olcsóbbak. De éppen úgy vigyázni kell velük, mint a tablettákkal. Hiszen a gyógynövényeknek is lehetnek mellékhatásaik. Lássuk hát, melyik mire jó, s hogy mire kell figyelemmel lenni alkalmazásuk során.

Amire nem gondolunk, amikor a fejünk fáj

Amikor fáj a fejünk, nagy a kísértés, hogy rögtön a fájdalomcsillapító után nyúljunk. A kiváltó ok felderítése azonban sokat segíthet a fájdalom enyhítésében, sőt még a fájdalom újbóli megjelenését is megelőzheti.

Az erőspaprika zsírégető és egészségvédő hatása

Az erőspaprika kivonata a test hőmérsékletének növelésével, az anyagcsere serkentésével és a zsírraktárok energiává való átalakulásával segíti a fogyni akarókat. Dr. Tihanyi István gyermekorvos, természetgyógyász, iridológus szerint a paprika nem csak erre jó.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!