Kedvenceink

Avarégetés: "máglyahalál" a sünök számára

Figyelemfelhívó kampányt indított a sünök védelme érdekében, többek között az őszi avarégetéssel kapcsolatban a Fővárosi Állat- és Növénykert – közölte Hanga Zoltán szóvivő.

Állatot minden gyereknek!

Rengeteg tanulmány és kutatás bizonyítja, hogy a gyermekek fejlődését nagymértékben segíti, ha állatok mellett nőnek fel.

Rágcsálók a házban

A téli álmot alvó és a hideg elől menekülő rágcsálófélék alkalmanként befészkelhetik magukat házunkba, az együttélés pedig nem mindig zökkenőmentes. Hogy jelenlétük jelent-e bármilyen veszélyt ránk és házi kedvenceinkre, arról Hanga Zoltánt, a Fővárosi Állatkert szóvivőjét kérdeztük.

A kilenc élet titka

Bár a macskákról úgy tartják, nem kell őket félteni, hiszen kilenc életük van, sajnos náluk is előfordulhatnak olyan súlyos betegségek, amelyek gyógyszeres kezelést igényelnek. Dr. Ladányi Tamással, a Pozsonyi Kisállat Rendelő orvosával az általános tévhitekről és a macskabetegségek felismeréséről beszélgettünk.

Szúrós kedvencek

Az elmúlt években egyre népszerűbbé válik a törpesünök tartása. Nem klasszikus házi kedvencekről van szó, sok tévhit kering róluk, ezért mindenképp érdemes felkészülni, mielőtt magunkhoz veszünk egy ilyen különleges állatot. Arról, hogy mire van szükségük, kiknek ajánlható, és okozhatnak-e sérüléseket, Zárdáné Bak Melindát, a Magyar Törpesün Tenyésztők és Tartók Egyesületének elnökét kérdeztük.

Vigyázzunk állatainkra!

Október 4-e az állatok világnapja. Kedvenceink védelme egész évben lényeges, de a hideg évszak beköszöntével még fontosabb gondoskodnunk róluk, és a környezetünkben élő vadállatokról is. Hogy milyen tennivalókra kell felkészülnünk, és mire kell odafigyelni egy-egy állatfajta esetében, arról dr. Varajti Attilát, a Cerberus Állatorvosi Rendelő állatorvosát kérdeztük.

A segítség négy lábon érkezik

Tény, hogy a segítő – és terápiás kutyák nélkülözhetetlen segítséget nyújtanak sérült embertársainknak a mindennapokban, de sok esetben még mindig nem eléggé elfogadottak. Arról, hogy mennyi nehézséggel jár egy segítőkutya kiképzése és hogyan kerülnek azokhoz, akiknek tényleg szükségük van rájuk, Czigány Katalinnal, a Kutyával az Emberért Alapítvány elnökével beszélgettünk.

Taníts meg!

A nevelés fajtától függetlenül minden állat és gazda számára nélkülözhetetlen, ha mindkét fél számára megfelelő körülményeket szeretnénk kialakítani. Kiképzésről akkor beszélhetünk, ha speciális képességeket szeretnénk megtanítani az állatnak. Sokan nem is gondolnák, de erre nem csak a kutyák alkalmasak. Hogy miért fontos házi kedvenceinket is oktatni, és egyáltalán milyen állatokkal érdemes foglalkozni ilyen szempontból, arról Palló János kutyakiképzőt kérdeztük, aki számtalan más állatot is sikerrel tanított be különböző feladatokra.

Gyógyulás lóháton

Ha egy gyerek beteg, sokszor még nehezebb megtalálni a megfelelő, a beteg számára is elfogadható gyógymódot, mint egy felnőtt esetében. A lovasterápia kitűnő rehabilitációs gyógymód akár baleset, akár maradandó károsodás esetén. Erről kérdeztük Bozori Gabriellát, a Magyar Lovasterápia Szövetség központjának vezetőjét.

Kutyafuttában

Egyre nagyobb divat a kutyatartók körében, hogy a szabadidős tevékenységeiket kedvencükkel együtt végzik. Hogy ez a gazda és a kutya számára is tartalmas és hasznos időtöltés legyen, többféle közös sportot is kipróbálhatunk. A lehetőségekről, és arról, hogy mindez milyen felkészülést igényel, Dér Andreával, a Magyar Kutyasport Szövetség elnökével beszélgettünk.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!