Alzheimer-kór

Romlik-e a memória az életkorral?

Mikor kóros, és mikor természetes a kognitív teljesítmény romlása? Szükségszerű-e egyáltalán, hogy memóriaproblémák jelentkezzenek az idősödés során?

A bélflóra állapotának agyra gyakorolt hatása

A karban tartott bélflóra a viselkedés normalizálásában, a hangulat optimalizálásában és egyes krónikus idegrendszeri betegségek megelőzésében, kezelésében is szerepet kaphat.

Idegrendszeri betegségek mechanizmusát tárták fel

Az ELKH Kísérleti Orvostudományi Kutatóintézet (KOKI) elsőként tárta fel a mikroglia sejtek szerepét az agyi keringés és a neurovaszkuláris csatolás szabályozásban. A felfedezés meghatározó jelentőségű például a stroke, az Alzheimer-kór, a Parkinson-kór, az epilepszia és a demencia hátterében meghúzódó agyi keringési zavarok mechanizmusainak megértése szempontjából is.

A demencia 10 korai jele

A demencia szakkifejezés a gondolkodás és a memória rosszabbodását, fokozatos elbutulást jelent. Dr. Jakab Gábor PhD, a Neurológiai Központ neurológusa azokra a korai jelekre hívta fel a figyelmet, amelyek észlelése esetén részletesen ki kell vizsgálni a beteget, sok esetben el kell kezdeni a gyógyszeres kezelést.

Megháromszorozódhat a demenciával élők száma

Szakértők szerint 2050-re világszerte megháromszorozódhat a demenciával élők száma: arra figyelmeztetnek, hogy globális szinten akár a 153 millió főt is elérheti a betegségben érintettek aránya.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!