inzulinrezisztencia

Tíz tény a cukorbetegségről, amit érdemes tudni

Magyarországon közel 800 ezer diagnosztizált cukorbeteg él, és további 500 ezer azoknak a száma, akik valójában cukorbetegek, de nem tudnak róla vagy még nem vettek részt diabétesz-szűrésen.

A 2-es típusú cukorbetegség 9 korai jele

Minél előbb észleli valaki magán a 2-es típusú cukorbetegség jeleit, annál korábban részesülhet megfelelő kezelésben, ami pedig a komolyabb szövődmények rizikóját csökkenti.

Inzulinrezisztencia: nem divathóbort

Az utóbbi években kénytelenek voltunk megismerkedni egy új betűszóval, az IR-rel: egyre többeknél állapítják meg az inzulinrezisztencia diagnózisát.

Hogy vezet a krónikus stressz elhízáshoz?

Van, aki elveszti az étvágyát és lefogy, van, aki sokat eszik és elhízik. Azonban megfigyelték, hogy krónikus, tartós stressz esetén szívesebben eszünk étvágytól függetlenül, magas cukor- és zsírtartalmú tápanyagokat, mert valószínűleg ezek nyugtatólag hatnak ránk.

Ezeket ne mondd egy IR-esnek!

Az inzulinrezisztenciáról és annak diétájáról egyre többen hallanak, de sokan még mindig félreértik ezt az állapotot.

Mikor gyanakodjon gyermekénél inzulinrezisztenciára?

Az inzulinrezisztencia a 2-es típusú diabetes előszobája, mely igen sok embert érint napjainkban. Bár legtöbben a sikertelen teherbeesés miatt jutnak el a panaszaikkal orvoshoz, ám egyre több gyermeknél is diagnosztizálásra kerül.

Sejtjeink tanácsai a fitt élethez

Napjainkban egyre több testi-lelki betegség kapcsán derül ki, hogy azokat, illetve a rájuk való hajlamot már születésünk óta magunkkal hordozzuk génjeinkben. Ugyanez igaz azonban az egészségünk, harmonikus működésünk kapcsán is: ha megfejtjük sejtjeink kódolt üzeneteit, elérhetjük a számunkra éppen optimális szellemi és fizikai állapotot.

A cukorbetegség megelőzhető?

Néhány évtizede kizárólag felnőtteknél diagnosztizálták, mára azonban egyre több fiatalt is érint a 2-es típusú diabétesz. A betegség időbeni felismeréséről, megelőzéséről és gyógyításáról dr. Körner Annát, az I. sz. Gyermekgyógyászati Klinika egyetemi docensét kérdeztük.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!