Üzenet a Földnek

Zöld út az ismeretlenbe

Manapság rengeteg ember számára a biotermékek fogyasztása, használata jelenti az egészségtudatos életmódot. Vehetünk bioélelmiszert, járhatunk biopiacra, bejelentkezhetünk biofodrászatba vagy biokozmetikába.

Fenntartható könyvek a papírtengerből

Új év, új tervek, új feladatok – ennyi újdonsághoz szükség van egy füzetre vagy határidőnaplóra, ahol számon tarthatjuk halaszthatatlan kötelességeinket és megvalósítandó álmainkat. Ha az újévi fogadalmak listáján ráadásul szerepel a kreativitás, egyediség és fenntarthatóság hármasának bármelyike, akkor Mónus Mimi mesebeli világában jó helyen járunk.

Csomagoljunk ésszel!

Mindennapi életünk ma már elképzelhetetlen lenne papír nélkül. Éppen ezért fontos, hogy tudatosan használjuk és kezeljük ezt az anyagot, a lehető legcsekélyebb terhelést róva környezetünkre.

Az ékszer, ami öltöztet

Saját készítésű gombok, újrahasznosított textilek, egy nagy adag kreativitás és jól meghatározott koncepció áll a nemrég született Inventino mögött.

Mentsük meg a méheket – de miért?

Kellemetlen csípések okozói és az asztalunkra kerülő méz készítői – ez a keserédes páros juthat eszünkbe, ha a méhekre gondolunk. A szúrós rovarok azonban ennél előkelőbb helyet foglalnak el a természetben: virágbeporzó tevékenységükkel kulcsszerepet játszanak a mezőgazdaságban. Ráadásul veszélyeztetett állatfajról van szó, akiket egyre többen próbálnak megmenteni.

Miért jobb a biobor?

Ha van biohús, biozöldség és biogyümölcs, akkor kell lennie biobornak is. Ám a borkészítés összetett és bonyolult folyamat, így felvetődik a kérdés: lehet-e olyan bort készíteni, amely teljes mértékben bio, és ha igen, mitől jobb ez annál, amelyik nem bio?

Ismerje meg az ökocímkéket!

Ha környezettudatosan vásárolunk, jól megnézzük a terméket és annak csomagolását, mielőtt megvesszük azt. Ma már számos árucikken díszeleg valamiféle „zöld jelzés”, de hogy ezek valójában mit jelentenek, abban a téma szakértője, Diófási Orsolya környezetmenedzsment-szaktanácsadó, a SURVIVE ENVIRO Nonprofit Kft. ügyvezetője segített eligazodni.

Autócsodák egy emberibb jövőért

Nem kellett hozzá 150 év, hogy az emberiség szinte teljesen felélje a Föld évmilliók alatt felgyűlt kőolajkészletét. Jelenleg a világon 870 millió személygépkocsi van forgalomban, ami évente több mint 1 millió tonna CO2-kibocsátást eredményez. A borúlátó előrejelzések szerint 2035-re az autók száma meg fogja haladni az 1,7 milliárdot.

Pestiborsó

Mi köze van a borsónak az informatikához, és mire lehet használni egy üres városi telket? A Pestiborsó projekt egyik megvalósítójával, Juhász Fruzsinával beszélgettünk.

Mohány és Páfra – a zöldfalakról

Függőleges kertet mindenhova! Akár ez is lehetne a Mohány és Páfra Bt., azaz Dancsuly Kriszta és Kiss Márton vállalkozásának egyik jelmondata. A fiatal cég női tagját, Krisztát kérdeztük a növénnyel borított falakról.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!