haspuffadás

Mikor sürgősségi kórkép a hasfájás?
2021. 01. 11.
Gyermekkorban igen gyakran jelentkező tünet a hasfájás.
Legtöbbször enyhe vírusfertőzés, vagy emésztési probléma, esetleg stresszhelyzet áll a háttérben. Az esetek kisebb százalékában azonban komoly betegség állhat a panaszok mögött.

Az ételintolerancia kezeléséhez nincs szükség gyógyszerekre
2020. 12. 09.
Az ünnepi menüben több olyan alapanyag előfordulhat, amelyet nem fogyaszt valaki év közben egyszerre nagyobb mennyiségben, így sokaknál épp a karácsonyi ünnepeket nehezíthetik meg az ételintolerancia által kiváltott emésztési panaszok.

A hasmenés okai gyerekeknél
2020. 10. 22.
A csecsemőknél, kisgyermekeknél jelentkező hasmenés oka lehet fertőzés, de jelentkezhet akár a hozzátáplálás időszakában is, az új ételek bevezetése kapcsán.

Tényleg összeszorul a gyomrunk a stressztől?
2020. 07. 11.
„Egy falat sem megy le a torkomon”, „összeszorult a gyomrom” – aligha akad bárki, aki még sosem hallott vagy mondott hasonló mondatokat. Az életünket átjáró stressz bizony hat a táplálkozásunkra, az egész emésztésünkre.

A Crohn-betegség több mint hasfájás
2019. 09. 10.
Sajnos számtalan olyan betegség létezik, melyek kiváltó oka ismeretlen, ráadásul nincs rájuk olyan gyógymód, amellyel 100 százalékban megszüntethetők. Ilyen kóros állapot a Crohn-betegség is, amely az emésztőrendszer ismeretlen eredetű krónikus gyulladása, és amelynek létrejöttéhez valószínűleg több tényező együttes megléte szükséges.

A fokozott szülői stressz is okozhat csecsemőkori hasfájást
2019. 08. 28.
A legújabb kutatások a jelenség okaként a gyomorbélrendszer éretlenségét, a bélrendszer túlzott periszaltikáját, valamint a bélflóra eltolódását feltételezik, a legfontosabb tényező azonban kétséget kizáróan a csecsemő-anya-apa-család kapcsolatában jelentkező feszültség.

Ég veled hasfájás!
2018. 07. 02.
Gyakorta problémát okoznak a gyomorbántalmak. A tünetekről és a kezelési módokról dr. Kopasz Ágnest, a szegedi Kálvária Gyógyszertár gyógyszerészét kérdeztük.

A gyógyteák alkalmazásáról
2016. 01. 22.
Számos enyhébb betegség esetén fogyasztunk gyógynövényekből készült teát, télen pedig különösen hasznos a forró ital. De nem biztos, hogy minden esetben tisztában vagyunk vele, mikor és mennyit szabad használni a gyógyfüvekből. Dr. Tóth Ágnest, a Remény Gyógyszertár szakgyógyszerészét kérdeztük arról, milyen esetekben, hogyan alkalmazhatjuk a gyógynövényeket, és hogy lehet-e veszélyes egy-egy főzet?

Puffadás, hasgörcs, gyomorpanaszok
2015. 11. 19.
Mindannyian tudjuk, hogy akár egy vacsora is rosszulléttel végződhet, hiszen a haspuffadás és a különböző gyomorpanaszok kínzó fájdalmat okozhatnak. Sokan azonban csak a tüneteket próbálják elnyomni egy-egy komolyabb probléma esetén is, pedig gyakran már orvosi segítségre lenne szükség. Mikor elegendő a gyógyszerészi gondozás, és mikor kell orvoshoz fordulni? Dobai Attilát, a budapesti Márvány utcában megtalálható Viktória Gyógyszertár gyógyszerészét kérdeztük.

A hasi görcsök öt leggyakoribb oka
2015. 09. 17.
Gyomor - és bélrendszeri panaszok, vese - és epekövesség, irritábilis bélszindróma, menstruációs panaszok - az öt igazán gyakori ok, amelyek görcsöt, hasi diszkomfortot, illetve gyomortáji fájdalmakat okozhatnak.
„Tájoló” kvíz
Ha januárban kitölti Tájoló kvízünket, megnyerheti az IBUSZ retro táskáját, amit kifejezetten azoknak ajánlunk, akik bíznak abban, hogy a korlátozások után idén kinyílhat a világ, és végre becsomagolhatja mindenki az útipoggyászát!
E havi Tájoló kvízünk kérdéseire a válaszokat korábbi cikkeinkben találhatják a szimpatika.hu oldalon. A kérdések megválaszolásában segítséget nyújt az oldal tetején található keresés funkció!
A nyitólapról ajánljuk
Januári akció
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- Napelemes autótöltő helyeztek üzembe Budapesten
- A szén-dioxid gázfürdő hatásos lehet az érbetegségek ellen
- Új gyógyszerforma segíthet a csontritkulás kezelésében
- A kamaszok is nehezen élik meg a karanténidőszakot
- Több oka is van, hogy a napraforgó kelet felé fordul
- Hagyjuk-e sírni a babát?
- Ételmaradékok segíthették a kutyák háziasítását
- Egyre kevésbé ellenállóak a paradicsompalánták
- Megfejtették a galápagosi élővilág gazdagságának titkát
- Tényleg öröklődnek a fogászati problémák?
- Mi a betegjogi képviselők szerepe?
- A rákos sejtek képesek hibernálódni a kemoterápia alatt
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el