Édes Otthon

Életre kelt mesék

Közeledik a nyári szünidő. Találjunk ki jó kis közös programokat a kicsikkel, meséljünk nekik sokat, és ha mindenképp ajándékon gondolkozunk, legyen az inkább saját kezűleg elkészített.

A fal adja a másikat…

A tavasz a költözés és a lakásfelújítás ideje. Egy frissen festett lakásba költözve mindig erős a késztetés, hogy megóvjuk ilyen szépnek és tisztának a falakat, berendezési tárgyakat. Különösen akkor, ha béreljük ezt a lakást, és a befizetett nem csekély óvadéknak legalább egy töredékét szeretnénk viszont látni.

Cukorspárgás (tea)tojás

A húsvéti dekoráció legfontosabb része az újjászületés ősi szimbóluma, a tojás. Szőjük most körbe hálóval, hogy a legkülönfélébb dolgokkal lephessük meg vendégeinket: fészekszerű kínáló kosárkával, sejtelmesen világító lámpával, vagy éppen a tojásból kiszabadulni vágyó kiscsibével.

Öt ujj

Telente a kesztyűk nálunk szinte fogyóeszköznek számítanak, még szerencse, hogy zokni-árban kapni utánpótlást. Karácsonykor is érkezett néhány pár belőlük, úgyhogy volt alkalom leselejtezni az elhordottabb meg a pár nélkül maradt példányokat – és átalakítani őket, hogy egy kis vidámságot és melegséget lopjunk a téli napokba

Szaloncukor-készítés házilag

Bármily meglepő is, szaloncukrot csak mi, magyarok aggatunk a karácsonyfára! Más országoknak is megvan a saját karácsonyfát díszítő édességük: csokifüggesztékek, ünnepi díszbe csomagolt különféle cukorkák és csokigolyók. Amerikában a candy cane nevű hajlított cukorkapálca, Lengyelországban színes papírba csomagolt, jégcsapformájú keménycukor díszíti a fát.

Eső helyett esernyő!

Esernyő szavunkat szegény sokszor gúnyolt Barczafalvi Szabó Dávidnak, a legerőszakosabbnak tartott nyelvújítónknak köszönhetjük – amíg meg nem honosította a nyelvben, a ’paraplé’ különböző formái voltak használatban.

Gesztenyemadár, gesztenyepók. Mi mindent lehet gesztenyéből készíteni? Megmutatjuk

A gesztenyék olyanok, mint mi magunk: lutri, hogy egy „lakáson” hányan osztoznak, van, aki egyedül gömbölyödik, mások ketten, hárman fejlődnek, és közben nyomják, alakítják egymást – a többieken is múlik, milyen lesz a kifejlett gesztenyegubó… Aztán, amikor éretten kipottyannak a tüskés burokból, a szép nagyra nőtt egykék sokszor olyan nehezek, hogy összetörik magukat, mások a sárban végzik – és soha nem lehet tudni, melyik fog megtetszeni egy arra járó gyereklelkű embernek...

Tejbegrízes desszertek

Aki a tejbegrízre eddig úgy gondolt, mint a világ egyik legegyszerűbb ételére, ami nagy konyhai trükközésekre nem ad lehetőséget, az máris olvasson tovább! Olyan finomságok következnek, amik elkészítésénél a tejbegríz megfőzése csak a kezdet.

Erdély ízei – így kell tőttikét tölteni

Amikor erdélyi kötődésű barátaim főznek, akkor garantált az ízorgia és az órákig tartó lakmározás. Viszonylag kevés és egyszerű alapanyagból mindig valami természetes, de rafinált, utolérhetetlen ízű ételkölteményt alkotnak nagy gonddal és jó érzékkel.

Fali virágtartók és egyebek filcből

Ősz elején a filcről valószínűleg legtöbbünknek az iskolakezdésre összeállított beszereznivalók hosszú listája jut eszünkbe, pedig most a sokoldalú filcanyagról esik majd szó. Ezt az ősi textilféleséget állati szőr szilárd anyaggá kuszálásával, gyömöszölésével, tömörítésével hozzák létre.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!