Kérdezze meg kezelőorvosát!

Gyógyszerre tejet inni: a gyógyszer-élelmiszer kölcsönhatásokról

Arról, hogy miképp változtatnak az általunk elfogyasztott élelmiszerek a gyógyszerek hatásain, a legtöbben nem sokat tudunk, pedig nem mindegy, hogy egy-egy gyógyszeres kezelés alatt mit, mikor és mennyit eszünk vagy iszunk. Állandó szakértőnkkel, Rábainé M. Katalinnal ezúttal a gyógyszer-élelmiszer kölcsönhatásokról beszélgettünk.

Betegség-e a hiperaktivitás?

Ismer olyan kisgyereket, aki egyetlen pillanatra sem képes megállni, folyamatosan ide-oda futkározik, mindenre felmászik, egyfolytában beszél és nem tud hosszabb ideig koncentrálni egy dologra? A jelenség neve hiperaktivitás, és Nagy Orsolya pszichológus mondja el róla a legfontosabb tudnivalókat.

Praktikák tikkasztó hőségben

Ha melegünk van, már nem is jut eszünkbe gyakran más megoldás, mint megnyomni a klímaberendezés bekapcsoló gombját. Aki érzékeny rá, vagy nincs lehetősége így hűtenie magát, az élhet egyéb praktikákkal is. Kérdéseinkre a foglalkozás egészségügyi területen is dolgozó Dr. Tóth Brigitta belgyógyász válaszolt.

Fokozott ételmérgezés-veszély a forróságban

Nyár van, kánikula telepedett mindenre: az embernek nincs is energiája annyit enni ilyenkor, mint egyébként, ha azonban mégis megéhezik, érdemes odafigyelni, milyen táplálékot vesz magához, a nyár ugyanis az ételmérgezések szezonja. Farkas Nándor dietetikussal beszélgettünk.

Nyár az irodában

Harminc fok feletti kánikulát az ember nagyszerűen elvisel a tengerparton, de a lakásban, a városban és az irodában már kevésbé – különösen annak fényében nem, hogy az irodai lét az évnek ebben a szakában további kockázatokat rejt magában. Két szakembert is megkérdeztünk a témáról.

Pihentető alvás nélkül nincs egészséges élet

Nehezen alszik el? Rendszertelenül, minden nap más időpontokban kerül ágyba és ébred fel, és úgy érzi magát, mint akit kifacsartak? Lehetséges, hogy segítségre van szüksége, hiszen egy jó nap az éjszakával kezdődik – mondja Dr. Osváth Péter egyetemi adjunktus, sportszakorvos.

A diagnózis után

Az ember sok rossz hírt hallhat élete során, átmehet számos tragédián, de van egy krízis, amely olyannyira különbözik minden más élethelyzettől, hogy a pszichológiának külön ága foglalkozik a kezelésével. Egy daganatos betegség diagnózisa a legtöbb ember fejében egyet jelent a halálhír bejelentésével.

Tavaszi méregtelenítés

Ha tavasz, akkor méregtelenítés: sokan ugranak fejest ilyenkor nemcsak a mozgásba, a sportba, de a különféle tisztító-, lúgosító- és fogyasztókúrákba is. Mire is jók ezek a kúrák? Van-e hasznuk, vagy többet ártanak, mint amit hoznak? Farkas Nándor dietetikussal beszélgettünk a kérdésről.

Nem szabad túlhajtani a gyerekeket

Mozogjunk, sportoljunk, őrizzük meg egészségünket testünk rendszeres karbantartásával, és a gyerekeket is vigyük le edzésre, hogy levezessék fölös energiáikat – halljuk úton-útfélen a jótanácsokat. Ugyanakkor nem mindegy, hová járatjuk a kicsiket.

Mozgással legyőzhető a modern kor népbetegsége

A csontritkulás ilyen-olyan mértékben szinte mindenkit érint, aki megfelelően magas életkort ér el. A komoly kellemetlenségeket vagy akár végzetes következményeket ugyanakkor egy kis odafigyeléssel és megfelelő életmóddal meg is lehet előzni.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!