Kérdezze meg kezelőorvosát!

Árpa, jégárpa és egyéb elváltozások a szemhéjon

Sokan otthon, kézzel esnek neki a szemhéjon keletkező, sokszor kinézetre és érzésre is igen kellemetlen elváltozásoknak. Pedig az efféle rendellenességekkel minden esetben orvoshoz kell fordulni: Dr. Feminger Andrea szemészorvos elmondja nekünk, miért.

Bőrbevágó kérdések

Dr. Juhász Zsuzsannával, a Honvéd Kórház baleseti osztályának plasztikai sebész főorvosával (Magánrendelés: XIV. Egressy út 81. Tel: 06 30 638 0031) beszélgettünk a jó- és a rosszindulatú bőrdaganatokról, és azok eltávolításának lehetőségeiről.

Ha nem akarunk fog nélkül élni

Előbb-utóbb mindenkinek szüksége lesz fogászati beavatkozásra, töméstől a teljes fogsor pótlásáig széles a skála. A hagyományos és a legmodernebb technikákról, no meg a költségekről beszélgettünk dr. Méhes Pál szájsebész–implantológussal, a Méhes Fogászat és Szájsebészet (1142 Erzsébet királyné út 77/a, www.mehesfogorvos.hu, 252 90 99) vezetőjével.

A hasnyálmirigy-gyulladás, ami ölni képes

A 20. században rendkívüli fejlődésen ment keresztül az orvostudomány, melynek egyik legjelentősebb mérföldköve az antibiotikumok megjelenése volt. Egyes, korábban halálos betegségek már csak gyors lefolyású kellemetlenségekké váltak, míg másokat sikerült teljesen eltüntetni. Az egyszerű gyulladások az előbbi kategóriába tartoznak, kivéve egyet, a heveny hasnyálmirigy-gyulladást.

Mitől függ szemünk egészsége?

Ebben a hónapban dr. Feminger Andrea szemész szakorvossal beszélgettünk szemünk egészségéről, a szemüveg és kontaktlencse viseléséről, illetve arról, hogy milyen vizsgálatokat kell elvégeztetnünk, amikor felkeressük a szemorvosunkat.

Addig is, míg a mentő megjön

Bármikor szükségünk lehet a mentők segítségére. Dr. Somló Cecíliával, az Újpesti Mentőállomás vezetőjével többek között arról beszélgettünk, hogy miként tudjuk segíteni a mentősök munkáját a kiérkezésig.

Csak fültisztító pálcikával ne!

Az egészséges emberi fül kb. 400 000 hangot képes megkülönböztetni, de nemcsak a hallásban van szerepe, hanem az egyensúly-érzékelésben is. A füllel kapcsolatos gyakran előforduló kérdésekre, problémákra Dr. Fülöp Györgyi, fül-orr-gégész, audiológus szakorvos válaszolt nekünk.

Amit izmainkról feltétlenül tudnunk kell

Amikor eljön a nyár, az aktív pihenést, mozgást kedvelők bringatúrára indulnak, a meleg elől az erdőbe, hegyekbe mennek kirándulni, és vannak, akik a medence hűsítő vizét választják. Dr. Uvacsek Martinát, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi és Sportorvosi Tanszék egyetemi adjunktusát a nyári sportolásról és a sportsérülésekről kérdeztük.

Kerülendő, egészségre ártalmas kozmetikumok

A bőrünket télen-nyáron meg kell óvni, nemcsak az UV-sugaraktól és a környezeti hatásoktól, hanem a kozmetikumokban levő káros anyagoktól is. Dr. Révész Klaudiával, a Mammut Egészségközpont bőrgyógyász–kozmetológusával, gyermekbőrgyógyász szakorvosával beszélgettünk bőrünk egészséges védelméről.

Botox helyett akupunktúra

Dr. Hegyi Gabriella, a Yamamoto Intézet igazgató főorvosa, belgyógyász- foglalkozás-egészségügyi szakorvos. A Nemzetközi Orvosi Akupunktúrás és Kapcsolt Technikák Szövetségének vezetőségi tagja, 2006 óta a Magyar Akupunktúrás Orvosok Társaságának elnöke, a nemzetközi társaságban delegátusa, a Pécsi Tudományegyetem komplementer medicina tanszékének vezetője.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!