füldugó

A fülzúgás okai és kezelése

A fülzúgás vagy a fülcsengés sokak életét megkeseríti, mivel visszatérő vagy szűnni nem akaró formában jelentkezik. Csendes környezetben fokozódhat, akadályozhatja az elalvást, a koncentrálóképességet, hosszú távon depressziót is okozhat.

A hallás életet ad

„A hallás életet ad” jeligéjű kutatással szeretné a Hear the World felhívni a figyelmet arra, hogy a hallásunk minősége az életünk minőségét is meghatározza. A kutatás meglepő képet ad arról, hogy a hallás milyen egyedülálló módon hat a testre és a lélekre. A kutatás során 4300 embert kérdeztek meg világszerte, többek között Németországban, Franciaországban, Svájcban, Nagy-Britanniában és az USA-ban. Voltak közöttük hallókészüléket viselő emberek, de olyanok is, akik még nem kezelt halláscsökkenésben szenvednek, illetve halláskárosultak hozzátartozói, de laikusok is.

Csend a lelke mindennek

Folyamatos zajban élünk: a minket körülvevő hangok egy része fel sem tűnik a mindennapokban, más részük viszont zavaró hatást kelthet, sőt bizonyos esetekben káros is lehet az egészségünkre. Életünk jellemző környezeteihez tipikus zajok tartoznak, melyekkel szemben különbözőképpen védekezhetünk.

Előzze meg a halláskárosodást!

A nyári kikapcsolódást, strandolást, táborozást tönkre tudja tenni, ha gyermekünk füle érzékenyebb a környezeti hatásokkal szemben. Szerencsére van olyan megoldás, ami védelmet nyújt a víz, füldugulás és hangos zene ellen is.

Hasznos tippek a Balaton-átúszáshoz

Az időjárás idén nem kedvez a vállalkozó szellemű úszóknak. Az igazán kitartóak július 20-án, szombaton végre belevethetik magukat a magyar tengerbe. Összegyűjtöttünk néhány jó tanácsot a Balaton-átúszóknak.

Fesztiválok? Füldugóval? Miért ne!

Hegyalja, EFOTT, Volt, Sound, Bánkitó, Sziget, SZIN… A fesztiválszezon egyben a halláscsökkenés szezonja is, így érdemes beszélnünk a témáról. Foghatjuk a fűnyíróra, a metróra, a motorozásra, ami akár mind igaz is lehetne – csakhogy a halláskárosodás kialakulásának egyik leggyakoribb oka a túl hangos zenehallgatás. Kérdés, hogy mikor túl hangos? Fülhallgatón keresztül akkor, ha a környezetünkben levők is „élvezhetik” a zenét, szabadtéren pedig, ha a mellettünk lévővel kiabálni kell, hogy meghallja, amikor hozzá beszélünk.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!