Immunrendszer

Mi mindenre jó a méz?

Érdekes tény, hogy a méhészek között fordul elő a legkevesebb rákos és izületi gyulladásos megbetegedés az összes szakma közül az egész világon. A rendszeres mézfogyasztók a leghosszabb életű emberek közé tartoznak.

Az allergiások jó, ha tudják

A kései téli fagy miatt később kezdődött az idén az allergén fák pollenszórása, de a mostani meleg idő alapján erős pollenszezonra készülhetünk - mondta Apatini Dóra, az Országos Környezet-egészségügyi Intézet (OKI) biológusa.

Nitrogén-monoxid. Nem csak testépítőknek!

Egy 1998-ban Nobel-díjjal kitüntetett felfedezésre szeretném felhívni a figyelmet. A nitrogén-monoxidról (NO) van szó, amely a gépkocsik kipufogóján távozva szennyező anyag - ám ha étrend-kiegészítő formájában juttatjuk a szervezetünkbe, akkor az élő szervezet fontos, funkcionális eleme, életmentője lehet.

A nikkelallergia kezelhető!

Vörös foltok, kiütések és viszketés – a nikkelallergia jól ismert tünetei. Kialakulásukhoz sok esetben elég egy rosszul megválasztott fülbevaló, nyaklánc vagy öv.

Medvehagyma – egy gyógyító tavaszi hírnök

A medvehagyma áldásos hatását már sokan ismerik. Azt kevesebben tudják, hogy mértéktelen „élvezete” nagy mértékben szabadíthatja fel a méreganyagokat, különösen a nehézfém-lerakódásokat a szervezetből. Általános fogyasztása azonban – napi 4-5 levél – nem okoz ilyen mértékű rosszullétet.

Alapítványi támogatás allergiás gyerekeknek

Az Allergiamentes Életért Alapítvány és a Budai Allergiaközpont között létrejött együttműködésnek köszönhetően a poratka-allergiás gyermekek kedvezményesen vehetnek igénybe immunterápiás kezelést.

Antibiotikum helyett: fokhagymakúra?

Egykoron, nem lévén korszerű gyógyszergyártás, az emberek kénytelenek voltak megfigyelni, hogy a körülöttük élő növények, füvek, fák, gyökerek, ásványok milyen hatással bírnak az emberi szervezetre. Tapasztalataikat összegyűjtötték s tovább adták a következő nemzedékeknek. Így aztán évszázadok, olykor évezredek bölcsessége halmozódott fel.

Az allergiás tünetek megelőzésére szolgáló kezeléseket márciusban el kell kezdeni

A pázsitfű allergia az egyik leggyakoribb pollenallergia. Az allergiás tünetek a fűfélék virágzásának idején, májustól augusztus elejéig tartó időszakban jelentkeznek. A megelőzésre azonban már most gondolni kell, az immunterápiás kezelést ugyanis a tünetek jelentkezése előtt négy, de legalább kettő hónappal korábban szükséges megkezdeni.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!