Rák

Michael Douglas, dohányzás és alkohol
2016. 10. 26.
A fenti három téma is szóba került azon az összejövetelen, amelyet a fej-nyaki régiókban kialakuló rosszindulatú daganatokról rendezett a Országos Onkológiai Intézet és a Kor Kontroll Társaság. A Szimpatika TV stábja sem hiányozhatott az eseményről.

Garatrákot okozhat a HPV
2016. 10. 13.
Humán papilloma vírus is okozhat rosszindulatú daganatokat a fejnyaki területen. Évente 1500 új középgarat daganatos beteget diagnosztizálnak Magyarországon, kétharmaduk férfi; főként a fiatal felnőttek érintettek.

Őszintén a mellrákról
2016. 10. 07.
Minden nő életében van egy pillanat, amikor átfut az agyán az ijesztő gondolat, hogy vajon minden rendben van-e a testében. Magyarországon évente körülbelül 7500 új mellrák beteget fedeznek fel. Mégis igazán csak akkor gondolunk bele, hogy érintettek lehetünk akár mi is, ha a környezetünkben is találkozunk egy ilyen élettörténettel. Megelőzhető? Gyógyítható? Ma már szerencsére nem tabu a téma.

Immunterápia segíthet a limfóma gyógyításában
2016. 09. 08.
Szeptember 8-a a limfóma világnapja - a betegségnek csaknem hatvan alfaja van, évente több ezer esetben diagnosztizálják Magyarországon, de az új kutatások szerint az immunterápia nagyban segítheti a gyógyulást.

Új útjai a gyógyulásnak
2016. 08. 08.
Olvasom, hogy szervezetünk naponta 25 ezer hibás sejtet termel. Meg hogy a WHO jelentése szerint élete során minden második ember megbetegszik rákban. Ez persze nem azt jelenti azt, hogy meg is fog halni.

Toporzékolni az energiától
2016. 07. 07.
Salamon Beáta megkerülhetetlen az autentikus magyar hangszeres zenében. Prímás, zenetanár, a Méta együttes alapítója, koncertfellépő, színházi és stúdiózenész, nép-és világzenei együttesek – köztük a Csík zenekar – zenei rendezője. „Már pici klasszikus hegedűsként belém verték az előítéletet a népzenével szemben – írja. Ezt próbálom jóvátenni 1981 óta, missziósként.” A népi hegedűt szívesen ötvözi jazz- vagy rock-zenével, de más műfajokba is gyakran kirándul. Súlyos betegségből lábalt ki nemrég – most új erővel várja a feladatokat.

Ma van a rákellenes világnap
2016. 02. 04.
Továbbra is Magyarországon a legmagasabb a tüdőrák és a vastagbélrák okozta elhalálozások száma európai összehasonlításban, s nem állunk sokkal jobban a többi daganatos betegség terén sem. A megbetegedések és a halálesetek nagy száma részben az egészségtelen életmódra, s a káros szenvedéllyel élők magas arányára vezethető vissza. Ugyanakkor a betegségek megelőzésével összefüggésben biztató, hogy az elmúlt években kimutathatóan egyre többen kezdtek rendszeresen lakossági szűrővizsgálatokra járni.

„Tudatos odafigyelés szükséges”
2016. 01. 04.
Minden nő tart az emlőráktól, pedig kis odafigyeléssel csökkenthető a betegség kialakulásának esélye. Dr. Dank Magdolna onkológussal, a Semmelweis Egyetem ÁOK Radiológiai és Onkoterápiás Klinika osztályvezető főorvosával beszélgettünk az emlőrákról.

Házasélet a prosztatarák után
2015. 12. 07.
Egy előrehaladott állapotban diagnosztizált prosztatarák számtalan dolgot megváltoztat a férfi életében, beleértve a párkapcsolatot is. A betegség kezelése, az esetleges műtét nemcsak fizikailag, de pszichésen is megterhelő saját maga és partnere számára is. A megértés, odafigyelés ezekben a helyzetekben különösen fontos a beteg szempontjából, a tényeket azonban sokszor nehéz kimondani. Ám, ha kellő akarattal állunk a helyzethez, a betegségben megtalálhatjuk azt is, ami megerősíti a kapcsolatot.

Tényleg csodaszer az aszpirin?
2015. 11. 03.
z aszpirin köztudattan jó fájdalom- és lázcsillapító, továbbá számos betegség - beleértve a szívrohamot, a stroke-ot és a rákok - kockázatának csökkentésével is kapcsolatba hozták. És a lista egyre bővül. Tényleg csodaszer?
„Tájoló” kvíz
Ha januárban kitölti Tájoló kvízünket, megnyerheti az IBUSZ retro táskáját, amit kifejezetten azoknak ajánlunk, akik bíznak abban, hogy a korlátozások után idén kinyílhat a világ, és végre becsomagolhatja mindenki az útipoggyászát!
E havi Tájoló kvízünk kérdéseire a válaszokat korábbi cikkeinkben találhatják a szimpatika.hu oldalon. A kérdések megválaszolásában segítséget nyújt az oldal tetején található keresés funkció!
A nyitólapról ajánljuk
Januári akció
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- Különleges bolygórendszerre bukkantak
- A kamaszok is nehezen élik meg a karanténidőszakot
- Hagyjuk-e sírni a babát?
- Megfejtették a galápagosi élővilág gazdagságának titkát
- Tényleg öröklődnek a fogászati problémák?
- Mi a betegjogi képviselők szerepe?
- A rákos sejtek képesek hibernálódni a kemoterápia alatt
- Kerítések keserítik meg a vándorló állatok életét
- Erősebbek a mellékhatások a második Pfizer-vakcina után
- Minden beutazónak karanténba kell vonulnia Angliában
- Egy macskaparazita is felelős lehet az agydaganatért
- Ausztria továbbra is zárva marad
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el