természetvédelem

Föld Fesztivállal várnak az Állatkertben

Idén is többnapos eseménysorozattá bővíti ki az Állatkert a Föld napját: a péntektől vasárnapig tartó Föld Fesztiválon rengeteg program, élmény, látnivaló várja a látogatókat. Vasárnap az egyéves kiselefántot, Samut is felköszöntik születésnapja alkalmából.

Városligeti-tó: tömeges halpusztulás

2022 április elején, egyik napról a másikra a budapesti Városligeti-tóban elpusztultak a halak, és mivel néhány nappal ezelőtt ide telepítették át a margitszigeti japánkert halait is - két tó halállománya veszett oda - tette közzé a Euronews hírét az MTI.

60 perc bolygónk védelméért

Március 26-án a szimbolikus 60 perces sötétség mellett a világ legnagyobb önkéntes akciója ezekben a nehéz időkben újabb pillanatot teremt a szolidaritásra, valamint arra, hogy vigyázzunk egymásra és közös otthonunkra, a Földre.

A Duna őshonos halát is kihalás fenyegeti

Élőhelyeinek eltűnése és egy invazív versenytárs, az amurgéb megjelenése az utóbbi évtizedekben a kihalás szélére sodorta a hazánkban őshonos lápi pócot.

Vigyázzunk a sünökre a kerti munka közben is

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület (MME) a tavaszi kertrendezés idején a lombhalmok alatt megbúvó sünök védelmére hívja fel a lakosság és az önkormányzatok figyelmét.

A gyomnövények is hasznosak

Egy új kutatásból kiderült, hogy azok a növények, amelyek számunkra gyomok, a vadméhek és más beporzók számára igen értékesek, és hozzájárulnak a biológiai sokféleség fenntartásához.

Felébredtek téli álmukból a sünök

Az utóbbi hetek meleg időjárásának hatására a Körös-Maros Nemzeti Park tájain sokfelé felébredtek és előmerészkedtek téli búvóhelyükről a keleti sünök. Ez azonban nem veszélytelen, mert ha ismét zordabbra fordul az idő, akkor a tüskés kis állatok nehéz helyzetbe kerülhetnek – írja a nemzeti park.

A lakosság segítségét kérik a hódok megfigyeléséhez

Eddig több mint kétszáz észlelés adatait töltötték fel az ELKH Ökológiai Kutatóközpont (ÖK) HódTérkép elnevezésű online felületére, amelyen a szakemberek a lakosság hódokkal kapcsolatos megfigyeléseit gyűjtik.

Már nem veszélyeztetett faj a hosszúszárnyú bálna

A szigorú természetvédelmi intézkedéseknek köszönhetően a hosszúszárnyú bálnák ausztráliai populációja az 1960-as évek 1500-as egyedszmáról mostanra 40 ezresre növekedett. A hatalmas tengeri emlős azonban továbbra is védett faj marad.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!