tüdőgyulladás

Mi okozza a légszomjat?

A légzés magától értetődő folyamatára fel sem figyelünk addig, amíg problémamentes. Azonban ha a levegővétel akadályoztatva van, légszomj lép fel, amit kellemetlen, fulladásszerű állapot jellemez.

Légszomj – mi okozza?

A légszomj olyan kellemetlen tünet, ami a légvétel akadályoztatása miatt lép fel, és fulladás-érzettel jellemezhető. De mi okozhatja?

Mit kell tudni a tüdőgyulladásról?

A koronavírus-járvány újra felhívja a figyelmet egy mindig is velünk élő betegségre, a tüdőgyulladásra, amely a WHO adatai szerint a hetedik leggyakoribb halálok a fejlett világban.

Ne csak járvány idején figyeljünk tüdőnk egészségére!

A tüdő épségének fontosságáról legtöbbször csak a dohányzás kapcsán hallunk. Az elmúlt hónapokban ugyan a légzőszerveink a figyelem középpontjába kerültek, ám arról kevés szó esik, hogyan óvhatjuk tüdőnk egészségét a mindennapokban, és mit tehetünk annak érdekében, hogy ellenállóbb legyen a fertőzésekkel szemben.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!