kullancs

A hatékony védekezés a Lyme-kór egyetlen ellenszere

A Lyme-kór nem válogat: ugyanúgy veszélyt jelent a gyermekekre, a felnőttekre és az idősekre egyaránt. Védőoltás pedig nincs ellene, így a megelőzésre, a védekezésre kell helyezni a hangsúlyt.

Így előzzük meg a kullancscsípést

A koronavírus felhívta a figyelmet a zoonózisokra, azaz az állatról emberre terjedő betegségekre, ugyanis a járvány nagy valószínűséggel denevérekről terjedt át az emberekre. Ám ez korántsem az egyetlen betegség, amely ilyen módon képes terjedni.

Rovarcsípések földön, vízen, levegőben

Nyáron a kültéri programok számával együtt ugrásszerűen megnő a rovarcsípések előfordulása is. Ilyenkor méreganyag jut a szervezetbe, ami kisebb-nagyobb reakciót válthat ki, a csípések tünetei és kezelése pedig rovaronként eltérő lehet.

Új eljárás segíthet kimutatni a Lyme-kórt

Magyarok által kifejlesztett új eljárás segíthet kimutatni a Lyme-kórt. A kullancs-csípés után az esetek nagy részében ugyanis alkalmatlan a szerológiai (a szervezet immunválaszát célzó) vizsgálat arra, hogy megállapítsák: megfertőződött-e a Lyme-kórral a beteg, vagy sem.

Amit a kullancs elleni védőoltásról tudni kell

Közeleg az idő, amikor a parkban sütkérezünk vagy nagyokat sétálunk a természetben, ezért nem árt időben felkészülni a piknikezésre és a nagy játszóterezésekre kullancs terjesztette agyvelőgyulladás elleni védőoltással.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!