fertőzések

Feltérképezték az emberi bőr élősködőit

Amerikai kutatók elkészítették az emberi bőrön megtalálható gombák és baktériumok térképét. A legtöbb mikroorganizmus általában a sarkunkon található: ezen a testtájékon átlagosan nyolcvan, míg az egyéb bőrfelületeken, például a háton, a fejen vagy az ágyéki részeken csak 2-10 gombafaj telepszik meg.

Újabb rossz hír a H7N9-vírusról

A levegőben terjedve is fertőz a H7N9-típusú madárinfluenza-vírus, továbbá a baromfi mellett sertésekre is veszélyes lehet - állítják a Hongkong Egyetem kutatói. A frissen publikált megállapítások azért sem elhanyagolhatók, mert bár újabb emberi megfertőződés a jelentések alapján május 8-a óta nem történt, ennek veszélyét a szakemberek továbbra sem sem zárják ki.

A leggyakoribb nyári fertőzések

Nyáron gyakran előfordul, hogy kellemetlen „társbérlőkkel” térünk haza a vízpartokról, strandokról. Nem szabad elfelejtenünk, hogy a nyári melegben nemcsak mi, hanem bizonyos gombák, baktériumok is jól érzik magukat – ezért nem árt az óvatosság.

A gyermekgyógyászat legrégebbi kórtörténetei

„A diftéria volt a kor egyik legveszélyesebb betegsége, de hazánkban elsők között sikerült alkalmazni egy forradalminak számító kezelést ellene” – mondta el Dr. Cserháti Endre, a Semmelweis Egyetem I. Sz. Gyermekgyógyászati Klinikájának professzora.

Mitől forog velünk a világ?

Számos betegség tünete lehet, gyakran vérnyomás, szív- és érrendszeri panaszok okozzák, de összefügghet a szorongással is. Szakértőnk segítségével most a szédülés főbb fül-orr-gégészeti vonatkozásait vesszük sorra.

Mi is az az immunrendszer?

Az immunrendszer a szervezet eszköze a baktériumok és az egyéb testidegen anyagok elleni védelemre. Az immunrendszer alapvetően két fő egységből áll: az egyik, az úgynevezett humorális rendszer molekuláris szinten védi a szervezetet: működése során a testidegen anyagokkal szemben antitestek termelődnek, amelyek hozzákötődnek a testidegen anyagokhoz, majd eliminálják azokat a szervezetből. A másik, úgynevezett celluláris rendszer sejtszinten védi a szervezetet.

A rekedtség súlyos problémákat jelezhet

Légúti fertőzés következménye is lehet és egy koncert utáni reggelen is normális jelenség. Az elhúzódó rekedtség hátterében azonban komolyabb elváltozások állhatnak, melyek megfelelő kezelés nélkül csak rosszabbodnak.

„Sózzunk” bátran!

A só a napi étkezések során rendszeresen, túlzott mennyiségben fogyasztva károsíthatja egészségünket. Belélegezve viszont a náthás, allergiás panaszok kiváló ellenszere lehet. Hogyan használjuk a sót a légúti betegségek kezelésében?

Ihatnak-e a gyerekek gyógyteát?

Gyakori kérdés szülők részéről, hogy adhatók-e ugyanazok a gyógyteák a gyerekeiknek is, mint amiket ők isznak? Az általános szabály az, hogy gyerekeknek 12 éves kor alatt nem adható gyógytea. Ennek csupán az az oka, hogy erre vonatkozó kísérleteket nem végeztek, tehát nincsenek erre vonatkozó adatok, írja a messze földön híres bükkszentkereszti javasember, Gyuri bácsi.

A gyomorfekély tényleg az ideges emberek betegsége?

Azt tartották régen, hogy a gyomorfekély az ideges emberek betegsége. Ma már tényként állítható: kialakulásáért legtöbbször egy baktérium a felelős. Gyógyításával nem szabad várni, mert nemcsak súlyosbodnak a tünetek az idő előrehaladtával, hanem rák is kialakulhat a fekélyes részen.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!