Bőrünk

High-tech eljárással tüntethető el a tetoválás
2019. 11. 03.
"A lézer energiája a bőrbe jutva a festék pigmentjeit felrobbantja, majd az így létrejött festékdarabok immunrendszerünk segítségével természetes módon kiürülnek szervezetünkből."

Őszi-téli vitaminforrás: tökmagolaj
2019. 10. 16.
A hidegen sajtolt tökmagolajnak számos pozitív élettani hatása van, nem véletlen tehát, hogy régóta jelen van a népi gyógyászatban. A tökmagolaj esszenciális zsírsavakban, antioxidánsokban, vitaminokban és ásványi anyagokban igen gazdag.

4 dolog, amit megtehetsz a hidratált arcbőrért!
2019. 10. 02.
Hamarosan jönnek a hűvösebb hónapok, amik az arcbőrünket sem kímélik majd. A szélnek, a fűtésnek köszönhetően arcunk kiszáradhat.

Scleroderma - egy ritka betegség, amely testünk kötőszöveteit érinti
2019. 07. 05.
Scleroderma ritka, krónikus, autoimmun betegség, jelenleg nem gyógyítható, azonban a korai diagnózis felállításával a betegek életminősége a tünetek célzott enyhítésével javítható.

A tartós stressz is kiválthat bőrpanaszokat
2018. 08. 08.
Csalánkiütés, pikkelysömör, ekcéma, akne, rosacea, herpesz: bőrbetegségek, melyek tünetei súlyosbodhatnak, ha valamilyen külső környezeti tényező miatt kibillenünk lelki egyensúlyunkból.

Gyümölcsökkel, zöldségekkel a bőr védelméért
2018. 07. 16.
A narancssárga vagy piros zöldségek és gyümölcsök, valamint a sötétzöld zöldségek béta-karotin tartalmuk miatt elősegíthetik a bőr napozás közbeni védelmét.

Mindent a bőrbetegségekről - középiskolásoknak
2018. 01. 09.
Előadássorozatot indít az budapesti középiskolásoknak a bőrbetegségekről a Semmelweis Egyetem Bőr-, Nemikórtani és Bőronkológiai Klinikája.

Az angioödéma veszélyeiről
2017. 02. 21.
Nem túl gyakori, ám életveszélyes állapotot is előidézhet az angioödéma, vagy szaknyelvi rövidítésén HANO nevű betegség. Maros Zoltánnal, a Magyarországi Angioödémás Betegek Egyesületének titkárával beszélgettünk.

Így ápoljuk hatékonyan a bőrünket télen
2017. 01. 19.
Száraz, érdes tapintású kézfej, kirepedezett, fájdalmasan feszülő, cserepes ajkak. Ismerős? A téli mínuszok és a zord időjárás megviseli bőrünket, különösen a vékony és érzékeny hámréteggel rendelkező kéz és száj bőrét. Ez pedig nem csupán esztétikai problémát jelent: közérzetünket is rontja, a szárazság okozta sebek pedig akár orvosi kezelést is igényelhetnek. Azonban néhány egyszerű rutint beépítve mindennapjainkba megelőzhetjük a kellemetlen tünetek kialakulását.

Télen érdemes kezeltetni a pigmentfoltokat
2016. 11. 24.
Hormonális változás, gyógyszerszedés, de akár valamilyen májbetegség is okozhat pigmentfoltokat a bőrön. Ezek a többnyire szabálytalan alakú barnás elváltozások ugyan túlnyomórészt veszélytelenek, ám esztétikailag igen zavaróak, különösen, ha az arcon jelentkeznek.
„Tájoló” kvíz
Ha januárban kitölti Tájoló kvízünket, megnyerheti az IBUSZ retro táskáját, amit kifejezetten azoknak ajánlunk, akik bíznak abban, hogy a korlátozások után idén kinyílhat a világ, és végre becsomagolhatja mindenki az útipoggyászát!
E havi Tájoló kvízünk kérdéseire a válaszokat korábbi cikkeinkben találhatják a szimpatika.hu oldalon. A kérdések megválaszolásában segítséget nyújt az oldal tetején található keresés funkció!
A nyitólapról ajánljuk
Januári akció
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- Ismerd fel a téli allergiát!
- Ausztráliában él a legtöbb mobiltelefon-függő
- A férfiak intim daganatairól
- A járvány alatt is merjünk segítséget kérni!
- Mi okozhatja a kiújuló arcüreggyulladást?
- Mit tehetünk, ha túlsúlyos a gyerek?
- Ints búcsút a szemüveg bepárásodásának!
- Bőrbetegségtől szenvednek a delfinek a klímaváltozás miatt
- Növényvédők segíthetik az antibiotikum-rezisztencia elleni harcot
- A koronavírusos eseteknél tovább tart a tüdőgyulladás
- Vércukorszintmérő fülbevalót fejlesztettek ki
- Izrael előjogokat biztosít azoknak, akiket már beoltottak
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el