szívinfarktus

Élet a pacemaker beültetése után

Bizonyos szívbetegségek, kóros állapotok esetén a legmegfelelőbb eljárás, ha a páciensnek pacemakert vagy defibrillátort ültetnek be. Mi a különbség a két eszköz között és hogyan lehet ezekkel biztonságos, teljes életet élni?

Az érelmeszesedés tünetei

Az érelmeszesedés nem tűnik ijesztő problémának, holott kezeletlenül számos súlyos következményhez vezethet – akár a végtagokban, az agyban vagy a szívben.

Stresszmentesítés szívünk védelmében

A stressz elkerülhetetlen velejárója a 21. századi életformának, és a pandémiás helyzet következtében még erőteljesebben érezteti hatását. Azonban már csak szívünk érdekében is érdemes csökkenteni a mértékét.

11 szív- és érrendszeri tünet, amit komolyan kell venni

Vajon észrevennénk-e, ha a tüneteinket valamilyen szív-érrendszeri probléma okozná? A kérdés jogosságát az adja, hogy nem minden kardiológiai betegségnek, eseménynek van feltűnő tünete, és közel sem minden tünet koncentrálódik például a szív környékére, ahogyan azt feltételezhetnénk.

Szabad-e sportolni szívinfarktus után?

Még mindig sokakban él az a téves elképzelés, hogy egy szívinfarktus után már csakis betegként tekinthetnek magukra, aki teljes kíméletre szorul.

A D-vitaminhiány számos betegség oka lehet

A D-vitamint zsírban oldódó vitaminként ismerjük, pedig valójában ez egy hormonszerű előanyag, amelyre szinte valamennyi szervrendszerünk működéséhez szükség van.

A magas vérnyomás súlyos szövődményei

Gyakori tévedés, hogy sokan a magas vérnyomásra csupán egy értékként tekintenek, és nem tartják fontosnak a helyzet rendezését, pedig súlyos szövődményekkel járhat.

Élet a sztent beültetése után

Koszorúér-szűkület esetén az egyik legkíméletesebb megoldás az ún. sztent beültetése, amely tulajdonképpen egy érfalat kitámasztó fémháló beépítését jelenti.

Koleszterinszint-csökkentő injekciót fejlesztettek ki

Az injekció az Imperial College London egyik világméretű klinikai vizsgálatában beadása után két héttel a felére csökkentette a „rossz” koleszterin szintjét, és fél évig a megfelelő szinten tartotta.

A stressz hatása a szívműködésre

A stressz szinte elkerülhetetlen velejárója a 21. századi életformának, azonban most a pandémia negyedik hullámában, a nyári pihenést magunk mögött hagyva sokaknál még erősebben jelen van.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!