asztma

A koffein pozitív élettani hatásai

Amerikai kutatók úgy vélik, hogy – az Alzheimer-kór megelőzésétől kezdve a máj védelméig – nagyon sok pozitív hatása van a koffeinfogyasztásnak.

Új módszer a krónikus betegségek gyógyításában

Szinte minden betegség gyógyulásában jelentős szerepet játszik az, hogy megfelelő mennyiségű oxigén jusson el a sejtekhez. Sokkal könnyebben veszi fel ugyanis a harcot a kórokozókkal szemben egy olyan szervezet, amelynek megfelelő az oxigénellátása.

Kapjanak-e védőoltást az autoimmun betegek?

Az influenzajárvány már tombol Európa nyugati részén, és egyre közelít felénk. Terjedésének megfékezésében fontos szerepe van az influenza elleni védőoltásnak. Bizonyos betegségek esetén azonban fontos kezelőorvosunkkal is egyeztetni, érdemes-e beadatnunk védőoltást.

A télen születő babák egészségesebbek?

A várandósság utolsó három hónapja kulcsfontosságú lehet a születendő gyermek egészsége szempontjából. A magas pollenkoncentráció ebben az időszakban növelheti az asztma kockázatát.

Vad kakukkfű: húsok ízesítője, másnaposság elűzője

Már az ókori görögöknél és egyiptomiaknál is kedvelt gyógynövénynek számított a kakukkfű. A nemzetségnév latin nevét is innen eredeztetik: az óegyiptomi „tham” szóból jött létre a „Thymus” szó, amely halottmosó növényt jelent. Az egyiptomiak a múmiák bebalzsamozására és a húsok tartósítására is felhasználták a kakukkfüveket, melyek hatásait valós, ma már a tudomány által is bizonyított antimikrobiális és antioxidáns hatóanyagaiknak köszönhették.

A gyakori mosás növeli az allergének számát

A téli időszakban, különösen többgyermekes családokban nagy gondot okoz a jelentős mennyiségű frissen mosott ruha szárítása. A legújabb kutatások szerint a száradó ruhákból távozó pára nagymértékben növeli a lakások páratartalmát, így kedvező feltételeket biztosít a penészgomba és a poratka elszaporodásához. Mit tehetünk ellene?

A hormonok előre jelezhetik az asztmás rohamot

Kutatók szoros összefüggést találtak a nők menstruációs ciklusa és az asztmás tünetek változása közt. A módszer segítségével csökkenthető vagy megelőzhető a rohamok kialakulása.

Az asztma kezelése gyógynövényekkel

Az asztma az allergiás betegségek egyike; jellemzője, hogy a hörgők mindenféle külső ingerre különlegesen érzékenyek. Léteznek provokáló tényezők, az asztmás egyénnél azonban először különféle allergiás reakciók jönnek létre, vagy pl. akár egy szénanátha is lehet a kezdet, és fokozatosan alakul ki az asztma. Tünetei: a hörgők és a nyálkahártya különlegesen érzékennyé válik. Megduzzad, és sűrű váladékot termel, miáltal a hörgők beszűkülnek.

A klímaváltozás egészségügyi következményei szinte beláthatatlanok

A pollenek száma megkétszereződhet az elkövetkező 28 év során. Kutatók szerint 2040-re a mostaniaknál sokkal erősebb allergiaszezonra készülhetünk. A pollenszezon hazánkban február vége-márciustól október közepéig tart. Az időjárás függvényében lehetnek eltolódások, s a közelmúlt tapasztalatai is azt mutatják, hogy a pollennaptár adataiban egyre több elcsúszás tapasztalható.

Mi okozhat tartós köhögést?

Az őszi-téli időszakban gyakori légúti megbetegedések jellegzetes tünete a köhögés. A panaszok hosszabb időn át is jelentkezhetnek, dr. Dózsa Izabella tüdőgyógyász, a Budai Allergiaközpont orvosának segítségével ezért utánajártunk, mi állhat az elhúzódó köhögés hátterében.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!