őssejt

Az őssejttárolás és -felhasználás nyomában

Ha kiderül, hogy gyermeket várunk, előbb-utóbb el kell gondolkodnunk azon, hogy éljünk-e az őssejtmegőrzés lehetőségével. Hogy teljesebb képet kapjunk és tisztázzunk néhány gyakran felmerülő kérdést, összegyűjtöttük olvasóink számára a témában ma rendelkezésre álló összes fontos információt.

Nemzetközi szinten is egyedülálló őssejtfeldolgozás a KRIO Intézetben

A köldökzsinórvér szöveteiből kivonható kötőszöveti őssejtek feldolgozására, illetve tárolására új szabadalmat jelentett be a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatalánál a KRIO Intézet. Az eljárás segítségével minden eddiginél több őssejt nyerhető ki a baba születésekor, ami jelentősen javítja a gyógyulási esélyeket a felhasználás során.

Jégbe zárt jövő

Az utóbbi időszakban meglepő felfedezést tettek az őssejtkutatással foglalkozó szakemberek: rájöttek, hogy az újszülött babák köldökzsinórvérében is megtalálhatóak az embrionális fejlődés korai szakaszából visszamaradt, ún. pluripotens őssejtek, amelyek szinte bármilyen szövet felépítésére képesek.

Fogból származó őssejtek az idegrendszer gyógyításában

A Semmelweis Egyetem Orálbiológiai Tanszékének munkatársai véletlenül jöttek rá, hogy a fogbélben található őssejtek kiválóan alkalmazhatóak az idegsejtek pótlására, így alkalmazásuk reménnyel kecsegtet a gerinc- és agysérülések helyreállításában.

Az őssejtinfúzió segíthet az agyi érkatasztrófa utáni felépülésben

A közvetlenül az agyi érkatasztrófa (stroke) után alkalmazott őssejtinfúzió segíthet az érintettek felépülésében és a következmények enyhítésében - vélik azok a bolíviai tudósok, akik patkányokon próbálták ki a módszert, ragyogó eredménnyel. Véleményük szerintük az eljárás a jövőben az embereken való tesztelésre is alkalmas lehet.

Csodatevő őssejtek

A közvetlenül az agyi érkatasztrófa (stroke) után alkalmazott őssejtinfúzió segíthet az érintettek felépülésében és a következmények enyhítésében - vélik azok a bolíviai tudósok, akik patkányokon próbálták ki a módszert, ragyogó eredménnyel. Szerintük az eljárás távlatilag emberi próbákra is alkalmas lehet.

Vizeletből állítottak elő agysejteket

Kínai kutatók módot találtak arra, hogy az emberi vizelettel kiürülő sejteket értékes, akár a neurodegeneratív betegségek terápiájában is felhasználható idegsejtekké alakítsanak.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!