vér

Mikor étkezünk egészségesen?

Akár odafigyelünk étkezési szokásainkra, akár futtában, rendszertelenül eszünk, mindannyiunkban felmerül olykor a kérdés: mit együnk és mit ne együnk? Lássuk hát az egyik legsikeresebb táplálkozási rendszer ajánlásait.

Tűbalesetek

Európai tanulmányok becslései azt mutatják, hogy a legtöbb egészségügyi dolgozó legalább évente egyszer elszenved tűszúrás okozta balesetet. A használt injekciós tűk több mint 30 féle, vérben található kórokozóval fertőzhetnek.

Folyt a vér a Városmajorban

Divat a retró és a nosztalgia, a sör és a virsli viszont örök. A vér nem válik vízzé, sem fordítva, ezért muszáj néha megcsapolnunk bő készleteinket. Így tett Réka is, retró véradáson járt, a Szimpatika TV pedig vele tartott. Nagyon izgultunk!

Kell-e a koleszterinszint csökkentésére gyógyszert szedni?

Rohanó életvitelünk és megváltozott táplálkozási szokásaink következtében egyre hajlamosabbá válunk a „civilizációs betegségekre”. Ezek közé soroljuk a hypercholesterinaemiát – vagyis a magas koleszterinszinttel járó állapotot is –, amely napjainkban egyre gyakrabban kerül diagnosztizálásra.

A véralvadásgátlók hatását ellenőrizni kell!

A mélyvénás trombózison vagy tüdőembólián átesett betegek túlnyomó többsége tartós alvadásgátló kezelésre szorul. Ez a kezelés a tanácsolt minimális odafigyelés és életfegyelem mellett tartósan fenntartható, de rendelkezik néhány fontos sajátsággal. Ezekre hívja fel a figyelmet prof. dr. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási szakértője, belgyógyász, klinikai farmakológus.

Aszpirinnel a trombózisok ellen?

Trombózisról beszélünk, ha az érrendszerben a fokozott alvadás miatt vérrög (thrombus) képződik. Ennek megfelelő kezelése elengedhetetlen, a súlyosbodás, vagy akár egy végzetes kimenetelű tüdőembólia elkerülése miatt.

Véralvadási betegség a vetélés mögött?

Azoknak a nőknek, akiknek vetélés szakította meg a terhességét, érdemes részt venniük egy vérvizsgálaton, amely az úgynevezett anti-foszfolipid szindróma jeleit kutatja.

Öröklődhet a trombózishajlam?

Tény, hogy a trombózisra való hajlam öröklődhet, ám megfelelő életmóddal jelentősen csökkenthető a kockázat. Dr. Király Viktória, a Trombózisközpont laborspecialistája az öröklődés hátteréről beszélt.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!