Jóga

Betegségmegelőzés az anyaméhben

Mi tesz minket azzá, akik vagyunk? Miért alakul ki egyes embereknél könnyebben a szorongás, a túlsúly vagy az asztma? Miért hajlamosak egyesek a szívműködési rendellenességekre, magas vérnyomásra, cukorbetegségre?

Nem is gondolnánk, hogy mi mindenre jó a jóga

Speciális jógagyakorlatok például segíthetnek a szélütésen átesett betegek rehabilitációjában - hangozott el az Amerikai Sportorvosok Kollégiumának San Francisco-i kongresszusán.

Ingyenes egészség nap Etka anyóval

Ha újra úgy mozdulunk ahogy a csecsemő, hason fekve felemeli a fejét, akkor a két lapocka közötti gerincszakasz állandó mozgatása, a tüdő térfogatának növelése, a vérkeringés fokozása fizikai és szellemi frissességet ad.

Hormonnal vagy életmódváltással?

Izzadás? Hőhullámok? Súlygyarapodás? Könnyen lehet, hogy az ilyen és hasonló panaszokat megélő hölgyek éppen a menopauza éveit élik. Szükséges-e a hormonpótlás, vagy az életmódbeli változások is elegendőek a változás éveinek kellemes megéléséhez? Dr. Demjén László, az Oxygen Medical nőgyógyásza, a Magyar Menopauza Társaság vizsgájával rendelkező szakorvos beszélt a témáról.

Kinek milyen jóga ajánlott?

Az Indiából származó jóga ötezer éves tapasztalatokon nyugszik. Nyugaton többnyire a testedzésnek is megfelelő hatha jógát ismerik, ám a jóga sokkal több a test erősítésénél: szellemi tapasztalás és lelki megnyugvás is egyben.

Hormonnal vagy hormon nélkül?

A menopauzát átélő nők többsége ismeri a hőhullámok kellemetlen érzését, és néhányan közülük még a változókor után is tapasztalhatják a tünetet.

Az öngyógyítás képessége

Amikor az ember eljut odáig, hogy belássa, nem véletlenül történnek vele rossz dolgok, letisztulnak a gondolatai, értelmet talál a szenvedésben, megszabadul a félelmektől, szert tesz arra a lelkierőre, amely szükséges ahhoz, hogy elindulhasson a belső fejlődés, az öngyógyítás felé.

Derékfájás ellen jógázz!

A jógagyakorlatok éppen olyan mértékben segítenek a derékfájáson, mint a hagyományos fizioterápia. A jógához kapcsolódó meditációnak azonban nincsen testi hatása – állapították meg amerikai kutatók vizsgálatukban.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!