Antibiotikum

Megfázott és véralvadásgátlót szed? Érdemes odafigyelni!

A téli időszakban igen gyakoriak a megfázásos, influenzás megbetegedések, melyeket a legtöbben igyekeznek sok gyümölccsel, gyógyszerekkel kúrálni. A véralvadásgátlót szedőknek fokozott óvatosságra van szükség ugyanis vannak olyan készítmények, melyek befolyásolják a terápia hatását!

Fenyegető antibiotikum használat

Tudatosítani kell, hogy antibiotikumot csak orvos utasítására szedjen mindenki, és annyi ideig és dózisban, ahogy azt az orvos rendeli.

Mindent a gombásodásról

A gombás fertőzések alkalmanként mindannyiunk életét megkeseríthetik. Sajnos az immunrendszer legyengülése is elegendő lehet ahhoz, hogy megfertőződjünk például egy uszodai fürdés alkalmával, és mivel sokszor visszatérő betegségről van szó, a gyógyulás is hosszabb időt vehet igénybe. A megelőzésről és a leghatékonyabb kezelési módokról Szabó Pétert, a Lónyay Patika gyógyszerészét kérdeztük.

Elhízhatunk a sok antibiotikumtól?

Ha a gyerek túl sokszor kap antibiotikumot, hajlamosabb lesz az elhízásra. A hatás ráadásul hosszú távú, ezért érdemes mérlegelni.

Az immunhiány legfőbb tünetei

Sokan nem is tudják, hogy mi állhat a gyakori betegségeik mögött. Ma Magyarországon negyvenezer primer immunhiányos beteg élhet úgy, sokan nem is tudnak betegségükről. Krónikus fáradság, hasmenés, visszatérő fülfolyás vagy bakteriális arcüreggyulladás – ezeket a betegségeket nem vesszük komolyan, egyszeri problémaként kezeljük.

Hogy szedje helyesen az anitibiotikumot?

Az ősszel együtt megérkezett a náthaszezon is. A hirtelen jött lehűlés megviseli a szervezetet, ebben az időszakban többen betegszenek meg, gyakoriak a felső légúti betegségek. A mielőbbi gyógyulás reményében sajnos még mindig sokan esnek abba a hibába, hogy a házi patikából, egy korábbi betegségből megmaradt antibiotikummal kezdenek öngyógyításba, vagy nem az orvos utasításainak megfelelő mennyiségben és ideig szedik a felírt gyógyszereket.

Különleges baktériumokra bukkant kutatók egy csoportja

Egy pénteken publikált tanulmányban Venezuela déli részén, az amazonasi dzsungelben élő apró, elszigetelt törzs lakosainak emésztőrendszerében, szájában és bőrén élő mikrobákat vizsgálták meg. Az eredmények árulkodnak arról, a modern életvitel mennyire változtathatja meg az emberi szervezet baktériumközösségét.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!