Fül-orr-gége

Az orrpolip veszélyei
2017. 07. 05.
A krónikus melléküreg-gyulladások ötödénél alakulhatnak ki orrpolipok, amelyek a tévhitekkel ellentétben nem daganatos, hanem gyulladásos elváltozások, kialakulásukban genetikai és környezeti tényezők is szerepet játszanak.

Akár gyulladást is okozhat a nem megfelelő fültisztítás
2017. 05. 11.
Hallójárat-gyulladást, sőt hallásromlást is előidézhet a helytelen technikával végzett fültisztítás – mondja Dr. Krasznai Magda. A Semmelweis Egyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának adjunktusa szerint a leggyakoribb hiba a fültisztító pálcika nem megfelelő használata.

A helyes fültisztításról
2017. 02. 20.
Jót tesz-e a fülünknek, ha pálcikával tisztogatjuk, netán cseppekkel, olajokkal, spray-kkel gondokosunk a tisztaságáról? Dr. Vass Zoltán fül-orr-gégészt kérdeztük a témáról.

A tartós rekedtség okai
2017. 02. 01.
Dr. Mészáros Krisztinával, az Országos Onkológiai Intézet Fül-orr-gégészeti és Fej-nyak Sebészeti Osztályának foniáter specialistájával beszélgettünk hangképzésről, mutálásról és arról, hogy mikor menthetetlenek a hangszálak.

Alapvető a korai hallásszűrés
2016. 10. 24.
A cochleáris implantátumok megjelenése és elterjedése áttörést jelentett a halláskárosodás kezelésében, és a szakterületen folyamatos fejlődés megy végbe. Prof. dr. Rovó Lászlóval, a Szegedi Tudományegyetem Fül-Orr-Gégészeti és Fej-Nyaksebészeti Klinikájának igazgatójával beszélgettünk.

Garatrákot okozhat a HPV
2016. 10. 13.
Humán papilloma vírus is okozhat rosszindulatú daganatokat a fejnyaki területen. Évente 1500 új középgarat daganatos beteget diagnosztizálnak Magyarországon, kétharmaduk férfi; főként a fiatal felnőttek érintettek.

Ne horkolj!
2016. 07. 06.
A horkolás számtalan embert érint, nőket és férfiakat egyaránt: minden negyedik ember rendszeresen, minden második pedig alkalmanként horkol. Rosszabbul alszunk tőle, ezért jelentősen befolyásolhatja életminőségünket, és persze nincs jó hatással a velünk együtt élőkre sem. Dr. Fülöp Györgyi audiológus szakorvossal beszélgettünk.

Újabb betegségeket okozhatnak a gyulladt gócpontok
2016. 05. 05.
Sokan nem is gondolják, hogy a fog, mandula, epehólyag vagy éppen a prosztata gyulladása gócként szerepelhet és állhat számos betegség hátterében. De bőrelváltozásokat, szemproblémákat, belgyógyászati, vagy akár ideggyógyászati betegségeket is okozhatnak a gócok, amelyek a szervezetben egy állandó gyulladást tarthatnak fenn.

Így előzzük meg a téli fülfájást
2016. 01. 19.
Ahogy nyáron is óvnunk kell a hallójáratunk épségét, úgy télen sincs ez másképp, hiszen a fűtési szezon idején a hallójárat vékony laphámja is könnyebben kiszárad, berepedezik, ami a hallójárat gyulladásához vezethet. A létrejövő mikro-repedésekben könnyebben megtapadnak a betegségeket okozó baktériumok, a hallójárat melege pedig kedvező feltételeket teremt ezek elszaporodására. A gyógynövény olajokat tartalmazó fülcseppek rendszeres használatával azonban hosszú távú védelmet nyújthatunk az érzékeny füleknek.

Mi okozhat halláscsökkenést?
2015. 11. 11.
Ahhoz, hogy hallásunk tökéletes legyen, a külső-, közép- és belsőfül, illetve a hallóidegek összehangolt működésére van szükség. Hallásromlás több okból is bekövetkezhet, lehet átmeneti vagy tartós.
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Kvíz
Olvassa el a Szimpatika magazint és válaszoljon a kérdésekre!
Tematikus kvíz
Böngésszen a honlap cikkei között és válaszoljon a kérdésekre!
A nyitólapról ajánljuk
Februári akció
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
*** Hagyományos növényi gyógyszer, a javallatokra való alkalmazása a régóta fennálló használaton alapul.
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
*** Hagyományos növényi gyógyszer, a javallatokra való alkalmazása a régóta fennálló használaton alapul.
Friss cikkeink
- A lakosság segítségét kérik a vadgázolások kivédésében
- Kifejlesztették a TBC ellen az első biológiai kezelést
- Apai tapasztalatok a felnövekvő fiúgyermek(ek)ről
- Az alultápláltság nagymértékben csökkentheti a túlélési esélyeket
- Az immunrendszer túlzott aktivitása is problémát okozhat
- Van-e a kutyának testképe?
- Öltözködési fortélyok a hűvösebb napokra
- A légszennyezés a szemünket is veszélyezteti
- Védjegy segíti a gyógyszerek közötti tájékozódást
- Bálnaének segíthet a földrengések előrejelzésében
- Az anyatej és a baba immunrendszerének kapcsolata
- A sírás élettana
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el