Fül-orr-gége

Rossz hallást is okozhat a gyöngydaganat

A gyöngydaganat, vagy cholesteatoma olyan elváltozás a középfülben, amely a kutatások szerint leggyakrabban a fülkürt nem megfelelő szellőzése kapcsán alakul ki. A gyógyuláshoz mindenképp kétlépcsős fülműtét szükséges, ezért fontos az orr és a fülkürt szellőzési problémák idejében történő diagnosztizálása és kezelése.

Így taníthatjuk meg az orrfújásra a kicsiket

Szülőként sok hétköznapi tevékenységre megtanítjuk gyermekünket: ilyen például a cipőfűzés, az evőeszközök használata, vagy a helyes kézmosás. Gyakori vita tárgya, a gyerekek nem is szívesen foglalkoznak vele, pedig épp ilyen fontos dolog az orrfújás is, amivel az őszi-téli időszakban gyakori betegségek szövődményeit is csökkenthetjük.

Megelőzhető a fülzúgás?

Képzelje el, hogy a nap huszonnégy órájában egy autó riasztójának éles hangja mellett éli mindennapjait; vagy épp halk, morajló hangot hall egész nap, szünet nélkül. A fülzúgás tünetei gyakrabban jelentkeznek idősebbeknél, de nem a kor az egyetlen rizikótényező.

Fülgyulladás nyáron: erre figyeljünk!

A fülgyulladásról azt gondoljuk, hogy az őszi-téli évszakok betegsége. Fülfájdalom azonban nyáron is jelentkezhet. Gyakran a tavaszi elhúzódó náthás megbetegedések, vagy allergia szövődményeként, de a panaszokat a medencék, tavak, tengerek vize is okozhatja.

Ezzel a módszerrel csökkenthető a fülzúgás

Mágneses terápia alkalmazható a fülzúgás zavaró hatásainak javítására. A módszer sikerességét több tényező is befolyásolja: dohányzás, stressz, túlsúly és az elegendő szabad levegőn töltött idő.

4 tipp, hogy elkerüljük a fülfájást

A nyári melegben szívesen hűsölünk a vízparton vagy a medence szélén, de a strandolás nem csak vidámságot, hanem veszélyeket is tartogat. A fülbe számos módon kerülhetnek kórokozók, ami fájdalommal, sőt akár lázzal járó gyulladást is okozhat. Aggodalomra azonban semmi ok: Dr. Garay Zsolt fül-orr-gégész szakorvos elmondja, hogyan ússzuk meg a nyaralást fülfájás nélkül!

Csak óvatosan az orrcseppel!

Az allergia kellemetlen tünetei közül a betegek elmondása alapján a legtöbb problémát az orrdugulás okozza. Az akár hónapokig is tartó orrdugulás az éjszakai pihentető alvást is gátolhatja, ezzel jelentős életminőség romlást okozva. Az allergiások számának emelkedésével a probléma évről-évre többeket érint, így fontos, hogy a betegek megismerjék a kiváltó okokat és a vizsgálati lehetőségeket.

Megtanultam együtt élni vele

Morajlik, búg, sípol, zümmög. A fülzúgás megnehezíti az elalvást, csökkenti a koncentrációképességet, és szinte lehetetlenné teszi, hogy a tőle szenvedő teljesen kipihenje magát. A problémával kapcsolatban dr. Fülöp Györgyi fül-orr-gégész, audiológus adjunktust kérdeztük.

Megoldás fülzúgásra?

Állandó sípolás, zakatolás, megmagyarázhatatlan hangok – több mint fél millió ember tudna Magyarországon mesélni a fülzúgás őrjítő erejéről.

Nátha és influenza: mikor menjünk orvoshoz?

Kaparó torok, rossz közérzet, levertség, láz. A náthára vagy influenzára utaló kellemetlen tünetek jelentkezésekor sokan nem fordulnak egyből orvoshoz, inkább igyekeznek házi praktikákkal kezelni azokat.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!