Gyerekkori problémák

A gyerek nem egy kisméretű felnőtt
2013. 01. 13.
A csecsemők és a gyermekek egészségügyi szempontból teljesen önálló csoportot képeznek – nem kezelhetők egyszerűen kis felnőttekként. Szervezetük sokkal gyengébb és sérülékenyebb a felnőtt szervezetnél, és különösen fontos számukra, hogy védett környezetben, a lehető legjobb fizikai és szociális körülmények között élhessenek.

Hogyan kezeljük a gyermekkori cukorbetegséget?
2012. 12. 14.
Minden szülő aggódik gyermeke egészségéért, és igyekszik mindent megtenni annak érdekében, hogy megvédje őt a vírusok és baktériumok ostromától. Gondoskodásuk többnyire csemetéjük védekezőrendszerét erősíti meg, és készíti fel az esetleges külső támadásokra. Bizonyos esetekben azonban az immunrendszer tévedésből saját maga ellen fordul. A fiatalkorban kialakuló diabétesz is egy ilyen megbetegedés, amely súlyos következményekkel járhat, ha nem visszük gyermekünket időben orvoshoz.

Kórkép - a Turner szindróma
2012. 12. 05.
Egyértelműen kromoszóma rendellenesség okozza azt a betegséget, amelyet Henry Turner jellemzett először az 1930-as években. Lonczay Andrea gyermekszakorvos-endokrinológus klinikai praxisában is előfordulnak ilyen betegek.

Őszi-téli immuntréning gyermekének
2012. 11. 29.
Nyáron a szülő egy logisztikus munkáját végzi: milyen programmal foglaljam el a gyereket, melyik tábor mit kínál, mikor, ki vigyáz majd rá? Szeptemberben végre visszaáll a család ritmusa, a gyermek újra közösségbe, bölcsibe, oviba, iskolába járhat. Ám néha csak pár hétig… S már nem a nyári vakáció, hanem influenza, köhögés, torokgyulladás tartja otthon.

A gyermekbántalmazásról
2012. 11. 22.
Sajnos nem lehet eleget beszélni, írni a témáról, mert ez is – mint a családon belüli erőszak – zárt ajtók mögött történik, és túl magas benne a fel nem derített esetek száma. És az, hogy a gyermekbántalmazás megengedhetetlen, nem fejezi ki azt, mekkora benne minden felnőtt felelőssége.

Halált okozott az üdítő, kiderült miért
2012. 11. 21.
Nem azzal van baj, hogy vannak energiaitalok, hanem azzal, hogy ezeket nem megfelelően használjuk – fogalmazott a szakember.

Túlsúlyos tinédzserek, meddő felnőttek
2012. 11. 21.
Normál alkatú társaikkal szemben a súlyfelesleggel küzdő tinédzser fiúk szervezetében 50 százalékkal kevesebb tesztoszteron hormon termelődik. A folyamat a későbbi években súlyos következményekkel járhat: impotenciát, meddőséget okozhat.

Sok középiskolás kihagyja az ebédet
2012. 10. 12.
Magyarország egészségügyi mutatói a legrosszabbak között vannak Európában. Hazánkban minden harmadik ember magas vérnyomástól szenved, a krónikus szívbetegek aránya 16%. E betegségek azonban megelőzhetők, ha az ember odafigyel az egészségére, megfelelően étkezik, rendszeresen sportol és szűrővizsgálatokra jár. Az egészséges életmódot elkezdeni sosem késő, de a legjobb, ha már gyermekkorban odafigyelünk rá.

A betegség egyfajta beavatás
2012. 10. 01.
"A nyolcéves kor előtti fertőzéses megbetegedéseknek épp az a céljuk, hogy megeddzék a gyermek immunrendszerét – mondja dr. Pintér Zsolt. – A kicsik főleg felső légúti fertőzésektől szenvednek, torokfájástól, köhögéstől, horkolástól, nehézlégzéstől és orrdugulástól nyűgösek. Egyfajta "beavatási időszak" ez, a betegségeknek tulajdonképpen fontos funkciójuk van: "tanítgatják" a szervezetet, hogyan használja védelmi rendszerét."

A gyermekek többsége túl kevés vizet fogyaszt
2012. 09. 26.
Ma már sok kisgyermeket a rendszeres vízivásra is tanítani kell – legalábbis ez derül ki abból a nemzetközi felmérésből, amely megállapította, hogy napjainkban a 6-14 évesek jó része folyamatosan szomjaztatja szervezetét. Pedig már az enyhe dehidratáció is rossz hatással van a pszichés funkciókra; kimerültséget, izomgyengeséget, fejfájást és szájszárazságot okozhat.
Nyereményjátékok
Megfejtő
Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!
Kvíz
Olvassa el a Szimpatika magazint és válaszoljon a kérdésekre!
Tematikus kvíz
Böngésszen a honlap cikkei között és válaszoljon a kérdésekre!
A nyitólapról ajánljuk
Márciusi akció
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- A legboldogabb időszak legkellemetlenebb panasza: az aranyér
- Megbecsülték a korallfajok számát a Csendes-óceánban
- Korszerű gyermekpszichiátriai centrum épül Szegeden
- Az űrből vizsgálják a madarak vándorlását
- Hozzájárulhat-e a divatszakma az állatok védelméhez?
- Magyar fejlesztésű lélegeztetőgépet adtak át
- Az elhízás, mint népbetegség
- 2027-ben megnyílhat az első űrhotel
- Megtalálták a balzsamozás ókori kézikönyvét
- Online logopédiai tanácsadás indul
- Az alvás és a bioritmus szerepe
- Több Földhöz hasonló bolygó lehet a Tejútrendszerben
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el