Hormonok

A szerelem biokémiája

A hormonkutatások legújabb eredményei szerint más területek aktivizálódnak agyunkban akkor, ha szerelmesek vagyunk, mint amikor csupán szeretjük partnerünket. A kutatások talán legmeglepőbb eredményei szerint a szerelemért felelős hormonok csupán harminc hónapig termelődnek szervezetünkben.

A trombózishajlam felismerése és kezelése

A külső okok vezérelte, ún. szerzett trombózis váratlanul érkezik, és nem kevésbé veszélyes, mint a családi kórtörténetből kikövetkeztethető, öröklött, fokozott vérrögképződési rendellenesség. Alapvető különbség, hogy ilyen esetekben nem „üzen a múlt”, ezért a beteg gyakran nem kivizsgálásra, megelőzésre, hanem már konkrét panaszokkal vagy súlyos állapotban kerül orvoshoz.

A pajzsmirigybetegségek diétája

A pajzsmirigybetegségek gyógyszeres kezelése mellett a beteg is sokat tehet állapotának javulásáért. Odafigyeléssel, étrendi változtatásokkal a terápia hatékonysága növelhető.

Ezerarcú betegség: az ösztrogén-dominancia tünetei

Az elmúlt évtizedek egészségi állapotunk terén is jelentős változásokat eredményeztek. Bizonyos betegségek – köszönhetően a korszerű védőoltásoknak és gyógyszereknek – szinte eltűntek, míg mások, főként az életmódunkból fakadóan, egyre gyakrabban jelentkeznek. A korunk népbetegségének számító szív- és érrendszeri elváltozások és allergiák mellett egyre több embert érintenek a rendszerint igen szerteágazó tüneteket produkáló hormonális betegségek.

Kiderült, mi okozza a hőhullámokat!

A hőhullámokról, amelyeket a legtöbb nő tapasztal a menopauza során, nemrégiben bebizonyosodott, hogy egy bizonyos agyi terület a felelős a kialakulásukért. Dr. Demjén László, az Oxygen Medical nőgyógyásza, a Magyar Menopauza Társaság tagja megvilágítja számunkra a kellemetlen jelenség hátterét.

Ételek, melyek csökkentik a menstruációs görcsöket

Sok nő a menstruáció ideje alatt kellemetlenül érzi magát, rossz a közérzete és sokszor fel van puffadva. Az alhasi fájdalom és görcsök nagyon kellemetlenek lehetnek. Ilyenkor érdemes jobban odafigyelni, hogy mit és milyen mennyiségben eszünk. Fontos megismerni az egyes ételek hatását szervezetünkre, és elkerülni az olyan ételeket, amelyek a fentebb felsorolt tüneteket felerősítik.

Húsz tonna gyógyszer a Dunában

Gyógyszerfogyasztó nép vagyunk - tartják. Ennek egyik nemkívánatos következménye, hogy a szervezetünkben fel nem szívódott vagy be sem vett gyógyszerek nagy része a csatornahálózatban köt ki, onnan pedig az élővizekbe - és ha azokból nyerünk ivóvizet, végül a csapvízbe kerül. Hasonló sors vár a szervezetünkben történő gyógyszerlebomlás során keletkező anyagokra is. Budapesten évente 20 tonna gyógyszer kerül a Dunába.

A hormonok előre jelezhetik az asztmás rohamot

Kutatók szoros összefüggést találtak a nők menstruációs ciklusa és az asztmás tünetek változása közt. A módszer segítségével csökkenthető vagy megelőzhető a rohamok kialakulása.

Veszélyes a fogamzásgátló?

A legújabb hírek szerint egy tizenkilenc éves lány összeesett egy hónappal azután, hogy fogamzásgátlót kezdett szedni. Mint kiderült, a gyógyszer miatt több száz vérrög képződött a szervezetében. Prof. dr. Blaskó György, a Trombózisközpont véralvadási szakértője, belgyógyász, klinikai farmakológus a fogamzásgátlók trombózisfokozó hatásáról és a tévhitekről beszélt.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!