Túlsúly

Le az önkínzással!

Koplalás, kalória-számolgatás és a zsíros ételek megszállott kerülése: évtizedekig a legtöbbeknél ebben merült ki a fogyókúra. Mostanra úgy tűnik, hogy a fogyni vágyók már nem arra összpontosítanak, amit nem szabad, hanem arra, hogy milyen egészséges ételekkel egészítsék ki étrendjüket.

Amitől az ember és az állat egyaránt megtáltosodik

A zabpehely amellett, hogy az angolok egyik kedvenc eledele, manapság már a legtöbb üzletben kapható. Nem véletlen, hogy az egészségipar felkapta, hisz bebizonyították, hogy 17 könnyen emészthető fehérjét tartalmaz. A szervezet számára szükséges aminosavak közül 7 megtalálható benne, a szénhidrát tartalma pedig a többi gabonaféle fele.

Mindent a visszérbetegségről

Különösen a nőket és az álló foglalkozásúakat érinti a visszérbetegség, amely nyáron még kellemetlenebb tüneteket okozhat. Ha a megelőzéssel már elkéstünk, a kezeléssel semmiképpen sem szabad, hiszen a kezeletlen betegség szövődményekhez vezethet. Dr. Kósa Éva angiológus adott tanácsokat.

Elhíznak a gyerekek a nyáron?

A hosszú nyári szünetben sokkal nehezebb megoldani a gyerekek étkezését, így könnyebben előfordulhat, hogy az iskolások azt esznek, amit éppen találnak otthon, vagy gyorsételekre költik a zsebpénzüket. Ráadásul a rendszeres testnevelésórák és edzések hiánya is okozhat náluk súlygyarapodást, így érdemes ebben az időszakban is nagyobb hangsúlyt fektetni az egészségükre. – tájékoztat dr. Babai László, az Oxygen Medical prevenciós szakértője.

Mit művelnek a hormonok?

A legtöbb esetben csak akkor veszünk róluk tudomást, ha valami problémát, elváltozást okoznak. Legyen az folyamatos testsúlyemelkedés, idegesség, vagy a menstruációs problémák, a hormonháztartásban jelentkező zavar életminőségünket és egészségünket is jelentősen befolyásolja. Prof. Balázs Csaba endokrinológus segítségével most sorra vesszük a főbb hormontermelő szerveket és ismertetjük egyes, működési zavarukból adódó betegségeiket.

Hormonok befolyásolják az ízérzékelést?

A  Maryland-i Egyetem orvosi karának kutatása szerint, a hormonok hatással vannak arra, hogyan érzékeljük az édes ízt. A Glukagon nevű hormon a nyelvnek azt a képességét blokkolhatja, mely az édes íz érzékenységéért felelős.

Milyen fogyókúrát ne folytassunk?

Se szeri, se száma a szenzációsabbnál szenzációsabb diétáknak, fogyási módszereknek, súlyveszteséget okozó csodaszereknek, pedig számos gyakran alkalmazott fogyókúra jellegénél fogva alkalmatlan arra, hogy általa tartós eredményt érjünk el – ráadásul nem egy közülük kifejezetten veszélyes is lehet. Összeállítás-sorozatunk első részében eloszlatunk pár tévhitet néhány általánosan elfogadott diétatípussal kapcsolatban.

A cukor – keserű vagy édes?

Nélkülözhetetlen a szervezet számára, ha nem figyelünk rá oda, akkor viszont betegségek táptalaja lehet.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!