Gyomorfekély

A rettegett Crohn

A Crohn-betegség nem csak roppant kellemetlen és fájdalmas, de a benne szenvedők mindennapjait is rendkívül nehézzé teszi azokban a periódusokban, amikor kiújul. Pálffi Brigittával, a Magyarországi Crohn-Colitises Betegek Egyesületének elnökével beszélgettünk.

Így kezelhető a gyomorfekély

A gyomor- és nyombélfekély megfelelő gyógyszeres kezeléssel kontrollvizsgálatok mellett otthon is jól gyógyítható, ám a szövődménnyel járó esetek természetesen kórházi ellátást igényelnek.

Nyombélfekély: így kezeljük!

A nyombélfekély az egyik leggyakoribb fekélyféleség, jelenleg hatszor annyi a nyombélfekélyes betegek száma, mint a gyomorfekélyben szenvedőké. Bármilyen életkorban előfordul, nőkben többnyire a menopauza (klimax) után.

Ivókúrák mindenféle bajra

A legtöbb gyógyfürdőben, Budapesten több helyen is kaphatóak különböző összetételű, különböző problémákra javasolt gyógyvizek. Kedvező áron elérhetők, helyben fogyasztásra vagy elvitelre is. Ennek ellenére kevés beteg számára rendel gyógyvizes ivókúrát az orvos, akár idült betegség gyógyítására, akár azt követően, a betegség kiújulásának megakadályozására. Holott a legtöbb fürdőben ivókúrára is alkalmas vizeket vásárolhatunk. Lássuk, melyek ezek közül a leghatásosabbak!

Tűzoltás a gyomorban

Ősszel és tavasszal sokan panaszkodnak gyomorfájdalomról, gyomorégésről és kellemetlen teltségérzetről. Nem véletlen, hiszen az ősz és a tavasz köztudottan a fekélyek évszaka. Persze nem minden gyomorpanasz utal rögtön fekélyre – ennél sokkal gyakoribb a krónikus nyálkahártya-gyulladás. Mielőtt a gyógyszerekhez fordulnánk, érdemes néhány saját magunk által is elvégezhető módszert kipróbálni.

A gyomorfekély tényleg az ideges emberek betegsége?

Azt tartották régen, hogy a gyomorfekély az ideges emberek betegsége. Ma már tényként állítható: kialakulásáért legtöbbször egy baktérium a felelős. Gyógyításával nem szabad várni, mert nemcsak súlyosbodnak a tünetek az idő előrehaladtával, hanem rák is kialakulhat a fekélyes részen.

Az emésztési problémák oka

Bizony előfordul, hogy többet eszünk a kelleténél. Egy esküvő, egy hétvégi családi összejövetel, vagy csupán a túl jól sikerült töltött káposzta a bűnös. Bármi lehet az oka annak, hogy többet ettünk, mint amennyire szükségünk volt – hasunk megbosszulja magát. Ég, felfúvódik, fáj. Az emésztőrendszert nem lehet büntetlenül túlterhelni. Mit lehet tenni?

Gyógyteák gyomorbajok ellen

A gyomorproblémák hátterében rendszerint a helytelen életmód, kevés mozgás, túl zsíros, magas kalória- és alacsony rosttartalmú étkezés áll. Az olyan kellemetlen tüneteket, mint a gyomorégés, haspuffadás, szélbántalmak legtöbbször életmódváltással vagy megfelelő gyógyteával meg lehet szüntetni. Ha azonban 45 év fölött jelentkezik valamilyen emésztőszervi probléma, mindig nagyon komolyan kell venni, és alaposan ki kell vizsgálni, hogy elkerüljük a korai emésztőszervi daganatokat.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!