Méh, darázs

Mi a teendőnk, ha allergiás a gyerekünk?

Nyári allergológiai szakrendeléseken gyakorta elhangzik, hogy a korábban teljesen panaszmentes gyermek a májusi-júniusi iskolai erdei táborból vagy az augusztusi gólyatáborból feldagadt, bevörösödött szemmel, tüsszögve, sípoló tüdővel, nehézlégzéssel érkezik vissza.

Melyik méz mire jó?

A méz körülbelül 190 féle tápanyagot tartalmaz: 19 aminosavat, 33 ásványi anyagot, 11 vitamint, enzimeket, szőlőcukrot, gyümölcscukrot, amely molekulaszerkezetének köszönhetően minden átalakítás nélkül beépíthető a szervezetbe. Mégsem mindegy, hogy melyik bajunkra milyen mézet fogyasztunk.

A méhapokalipszis

2006 óta több tízmillió, az almától a cukkiniig száznál is több termény beporzásáért felelős mézelő méh pusztult el. A US Department of Agriculture (USDA) egyik új beszámolója szerint a tudósok még mindig az ún. kaptárelhagyás (CCD) okának pontos meghatározásával küszködnek, mialatt az óra tovább ketyeg.

Méhek, darazsak – mitől kell tartanunk?

A tragédiával végződő esetek kapcsán kerülnek a figyelem középpontjába a csípős rovarok. A következőkben dr. Balogh Katalin, a Budai Allergiaközpont allergológus főorvosának segítségével összefoglaljuk a méh-és darázscsípéssel kapcsolatos tudnivalókat.

Bizonyos mézfajták hatékonyabbak az antibiotikumoknál

Egyes mézfajták a felületi sérüléseknél és fertőzéseknél hatékonyabbak, mint az antibiotikumok: a méhek által előállított termékek még a multirezisztens, azaz több antibiotikumnak ellenálló baktériumokkal szemben is segítséget nyújtanak.

Gyógynövényekkel a rovarok ellen

Ahogy az idő melegszik, a különböző rovarok is előbújnak, és bizony ezek nagyon kellemetlen csípéseket is okozhatnak. A növényi készítmények már régóta nagy szerepet játszanak a bőrbetegségek, csípések gyógyításában. Manapság is hasznos kiegészítők lehetnek, hiszen ezek nem károsítják a bőrt hosszabb távon, valamint nem tartalmaznak olyan anyagokat, ami további allergiát vagy mellékhatásokat okozhat.

Darázs ellen adrenalin

Itt a tavasz. Éled a természet. A méh- és darázscsípések okozta tragikus balesetek megelőzésére az alábbi tudnivalókat szeretnék megosztani a szakemberek a széles közvéleménnyel: adrenalin kell, ha darázs csípi meg.

Rovarirtás természetes szerekkel

A boltokban kapható ezerfajta drága irtószer legnagyobb hátránya, hogy olyan mérgeket tartalmaz, amiről legkevésbé sem tudjuk, hogy hogyan hatnak, illetve milyen hatásuk van az emberi szervezetre. Pedig van természetes módja annak, hogy távol tartsuk magunktól a pici élősködőket.

A propolisz gyógyító hatása a különböző kórképekben

A propolisz egy természetes anyag, a növény- és az állatvilág közös terméke. Ugyanis nem csak növényi eredetű gyógyhatású és hatóanyagok léteznek, de az állatok is használnak antibiotikus hatású anyagokat, hogy a baktériumok, vírusok és egyéb paraziták ellen megvédjék magukat.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!