Bakteriális fertőzés

Mire jó a mézes fokhagyma?

Sokat olvasunk róla, hogy milyen egészséges a mézes fokhagyma. Nagyanyáink ősi gyógymódjai közt tartjuk számon. Ám nehéz elhinni a hangzása alapján, hogy valaki le tudja nyelni együtt a két, külön-külön amúgy finom ételt. Íme egy egyszerű módszer, hogyan lehet a fokhagymát megszelídíteni és csemegévé változtatni.

Fertőzések tünetei és kezelése a várandósság időszakában

A terhesség megállapítása után kiegészítő laborvizsgálatok elvégzésére is sor kerülhet az anya életkora, esetleges betegségei vagy a családban előforduló kórképek alapján. Dr. Kádár János immunológus, infektológus, az Immunközpont főorvosnának segítségével a speciális esetekben alkalmazott vizsgálatokat mutatjuk be.

Az antibiotikumok szedésének aranyszabályai

Az antibiotikumok a világon leggyakrabban felírt gyógyszerek; tavaly Magyarországon 11 millió doboz fogyott belőlük. Ennek ellenére keveset tudunk róla, hogyan kell helyesen alkalmazni ezeket a készítményeket.

Hogyan vészeljük át gyerekekkel az influenzaszezont?

Tél vége felé szervezetünk vitamintartalékai kimerülhetnek, immunrendszerünk sokkal érzékenyebb lehet a különböző megbetegedésekkel szemben. Rendszerint ebben az időszakban jelenik meg a influenzavírus is, az általa okozott járványos megbetegedések ilyenkor sokakat érinthetnek.

Rövidesen egy tüdőgyulladásba újra belehalhatunk?

Európában egyre nagyobb problémát jelent, hogy az egyes kórokozók ellenállóvá válnak a legerősebb antibiotikumokkal szemben is. A járványügyi szakemberek az antibiotikumok helyes és visszafogott alkalmazását javasolják.

Lehet, hogy tüdőgyulladásom van?

Tévhit, hogy a tüdőgyulladás minden esetben egyértelmű, komoly panaszokkal jelentkezik! Enyhébb, sokszor egyszerű meghűléshez hasonló tünetek - rossz közérzet, hőemelkedés, köhögés - is jelezhetik a betegséget.

A gyomorfekély tényleg az ideges emberek betegsége?

Azt tartották régen, hogy a gyomorfekély az ideges emberek betegsége. Ma már tényként állítható: kialakulásáért legtöbbször egy baktérium a felelős. Gyógyításával nem szabad várni, mert nemcsak súlyosbodnak a tünetek az idő előrehaladtával, hanem rák is kialakulhat a fekélyes részen.

Annyit beszélünk róla, de mi is az immunrendszer tulajdonképpen?

Az immunrendszer a szervezet eszköze a baktériumok és egyéb testidegen anyagok elleni védekezésre. Az immunrendszer alapvetően két fő egységből áll, melyek közül az egyik, az ún. humorális rendszer molekuláris szinten védi a szervezetet. Működése során a testidegen anyagok ellen antitestek termelődnek, amelyek hozzákötődnek a testidegen anyagokhoz, majd eliminálják azokat a szervezetből.

A túlzott tisztaság betegséget okoz

A triclosan néven ismert tartósító- és fertőtlenítőszer gyermekeknél növelheti az allergia kialakulásának kockázatát. Norvég kutatók az antibakteriális kozmetikumok veszélyeire is felhívják a figyelmet.

Terjed a fertőzés: nem hat az antibiotikum

A Clostridium difficile elnevezésű, sok esetben halált okozó baktérium két, közeli rokonságban álló törzse vált antibiotikum-rezisztenssé, és terjedt el gyorsan világszerte a kórházakban.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!