Csontjaink

Amit a csontritkulásról tudni kell
2013. 04. 26.
A csont élő szövet, amely folyamatosan lebomlik és újraépül. Ha a lebomlás és az újraépülés közötti egyensúly felborul (például hormonális vagy táplálkozási okok miatt), a csont elveszítheti ásványianyag-tartalma egy részét. Az ásványi anyagok adják a csont sűrűségét és szilárdságát. A csontsűrűség enyhe fokú csökkenését osteopeniának nevezik.

Eredmények a csontritkulás elleni küzdelemben
2013. 02. 03.
A kiemelkedő figyelmet igénylő népbetegség elleni küzdelmet hazánkban a különböző szakterületek képviselőiből álló Magyar Osteoporosis és Osteoarthrológiai Társaság koordinálja, mely nagy erővel dolgozik az 1995-ben elindított Nemzeti Osteoporosis Program megvalósításán.

Mit tegyünk, ha fáj a térdünk?
2013. 01. 12.
Miután a térde jó néhány éve viseli az ön súlyát, előfordulhat, hogy nem tűri tovább észrevétlenül a terheket – recseg, sajog, elmerevedik. Ennek sok esetben artrózis (porckopás) az oka, különösen idősebb vagy túlsúlyos egyéneknél. Emellett a szabadidős tevékenységek során a fizikai megerőltetések olyan bajokhoz vezethetnek, mint a tokszalagszakadás vagy az íngyulladás.

Melyek a legveszélyesebb sportok?
2012. 08. 07.
Az olimpiai játékok idején a sporté a főszerep az egész világon. Ugyanakkor a versenysportolókon kívül is egyre többeknek fontos az egészséges életmód és a rendszeres sportolás, a veszélyekkel, melyeket a sportsérülések jelentenek, azonban sokan nincsenek tisztában.

A korai menopauza növeli a csontritkulás esélyét
2012. 08. 05.
A menopauza számos kellemetlenséggel járhat, amelyeket azonban szakértő segítséggel jól lehet kezelni. Dr. Demjén László, az Oxygen Medical nőgyógyásza, menopauza-szakértő arra figyelmeztet, hogy a korán bekövetkező klimax akár a csontritkulás esélyét is növelheti.

Lézerrel a csontritkulás ellen
2012. 04. 22.
Lézersugár használatával pontosabban megállapítható a csontritkulás mértéke a Finn Tudományos Akadémia kutatócsoportja szerint.

Biztos módszer, amellyel felgyorsítható a gyógyulás
2012. 04. 11.
Ficam, törés, égési sérülés… 4 hét, 6 hét, 8 hét. Ha nem engedhetünk meg magunknak ennyi pihenőt, nincs más hátra, mint hogy lerövidítsük a gyógyulási időt. Az oxigén természetes gyógyító erejével akár felére csökkenthető a lábadozási idő.

Korunk egyik népbetegsége a lúdtalp
2012. 03. 29.
A lúdtalp szó hallatán általában egy gyermekkorban előforduló betegség jut először eszünkbe. A talp hosszanti irányú boltozatának megsüllyedése azonban nemcsak a legkisebbeket érinti, bármely életkorban kialakulhat. Akár felnőttként is szembesülhetünk azzal, hogy a térdben vagy az Achilles-ínban érzett fájdalmat lúdtalp okozza.

Fáj a térde? Fájdalomcsillapítás hiarulonsavval
2012. 03. 27.
Rengeteg ember megtapasztalta már a térdfájdalmat, amelynek egyik leggyakoribb oka az ízületek kopása, vagyis az osteoarthritis. A visszafordíthatatlan jelenséggel járó fájdalmat ma már a szépészetből ismert hiarulonsavval is hatékonyan lehet enyhíteni – mondja dr. Pál Mónika, az Oxygen Medical reumatológusa.

Az ortopédus tanácsai a futószezonra
2012. 03. 17.
Tavasszal sokan belevágnak a szabadtéri futóedzésekbe, amelyek azonban felkészülés nélkül akár sérülésekhez is vezethetnek. Dr. Dobos Márta, az Oxygen Medical holisztikus szemléletű ortopédusa a felkészülés, és szükség esetén a kivizsgálás, kezelés jelentőségére hívta fel a figyelmet.
„Tájoló” kvíz
Ha januárban kitölti Tájoló kvízünket, megnyerheti az IBUSZ retro táskáját, amit kifejezetten azoknak ajánlunk, akik bíznak abban, hogy a korlátozások után idén kinyílhat a világ, és végre becsomagolhatja mindenki az útipoggyászát!
E havi Tájoló kvízünk kérdéseire a válaszokat korábbi cikkeinkben találhatják a szimpatika.hu oldalon. A kérdések megválaszolásában segítséget nyújt az oldal tetején található keresés funkció!
A nyitólapról ajánljuk
Januári akció
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
* A kockázatokról olvassa el a használati útmutatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát!
** Étrend-kiegészítő, nem helyettesíti a kiegyensúlyozott, vegyes étrendet és az egészséges életmódot.
Friss cikkeink
- Ausztráliában él a legtöbb mobiltelefon-függő
- A férfiak intim daganatairól
- A járvány alatt is merjünk segítséget kérni!
- Mi okozhatja a kiújuló arcüreggyulladást?
- Mit tehetünk, ha túlsúlyos a gyerek?
- Ints búcsút a szemüveg bepárásodásának!
- Bőrbetegségtől szenvednek a delfinek a klímaváltozás miatt
- Növényvédők segíthetik az antibiotikum-rezisztencia elleni harcot
- A koronavírusos eseteknél tovább tart a tüdőgyulladás
- Vércukorszintmérő fülbevalót fejlesztettek ki
- Izrael előjogokat biztosít azoknak, akiket már beoltottak
- Több száz programmal várják a diákokat Semmelweis Egyetemen
Hírlevél feliratkozás
Aktuális magazinunk

Ingyenes magazinunkat kérje gyógyszerészétől a Szimpatika emblémával ellátott gyógyszertárakban! A korábbi számokat ide kattintva érheti el