Állatvédelem

Kutyamentő mentőkutyás

„Egy nemzet nagysága és erkölcsi fejlettsége híven tükröződik abban, ahogyan az állatokkal bánik.” – mondta Gandhi. Az egyes emberé hasonlóképpen. Sajnos miközben nálunk a gyepmesteri rendszer – önkormányzati pénzekből – még mindig virul, a valódi menhelyek és a kidobott kutyák sorsa jórészt a civileken múlik. Szerencsére olyan szenvedélyes kutyabolondokon is, mint Zachár Erzsébet. Ahhoz, amit csinál, kell egy csipetnyi a szentek fanatizmusából; ő mégis megmaradt jó humorú, önmagával harmóniában lévő embernek.

Margit, a gólya a legnépszerűbb magyar állat

Margit, a Fővárosi Állatkert gólyája, egy örökbefogadási verseny nyertese elsöprő fölénnyel bizonyította népszerűségét, maga mögé utasítva a mangalicát és a kanalas gémet. A verseny alatt beérkezett szavazatokból egyértelműen kiderül, hogy egyre népszerűbbek a magyar állatok.

Ennyibe kerül egy házi kedvenc havonta

Az állattartók több mint háromnegyede teljes mértékben családtagnak tekinti kedvencét. Különösen igaz ez a kutyák és macskák gazdijaira (79% és 72%), míg az egyéb kisállatok tulajdonosainak kétharmada van ezen a véleményen.

Pandamacik éjjel-nappal

Éjjel-nappal megfigyelhetők lesznek a csengtui óriáspandák az interneten: augusztustól az óriáspandákat követő, 24 órás internetes csatornát indít a csengtui óriáspanda-tenyésztő központ.

Gazdik és tévhitek

Bár a magyar gazdik gondosan átnézik a különféle tápok csomagolásán található információkat, többségük mégis rosszul választ – derült ki a Gondos Gazdik közösségi oldal kutatásából. A fontos fehérjék és a zsírok helyett többet foglalkozunk ugyanis az ízesítéssel és a gabonatartalommal, és gyakran túlzásba visszük a kényeztetést.

Könyv az állatkísérletek ellen

Megjelent Richard Adams hiánypótló regénye, a Gazdátlanok. A kötetben két kutya sorsát követhetjük nyomon, akik egy kutató laboratóriumban kísérleti állatként éltek, és sikerül onnan megszökniük.

Bőrférgesség – az alattomos kór

Az Elveszett Állatok Alapítvány a felelős állattartás és az állatvédelem jegyében egy Magyarországon kevésbé ismert, a háziállatokra és a gazdákra egyaránt leselkedő, nehezen, vagy csak sebészeti úton kezelhető veszélyre, a bőrférgességre kívánja felhívni a figyelmet.

Te mire használnád?

A műanyagpalackok rendkívül károsak a környezetre mind gyártásuk, mind a belőlük keletkező hulladék miatt. Egy portugál vállalat azonban most megreformálja a PET-palackok felhasználási módjait.

Ne hagyjuk megfagyni a háziállatokat!

Ha zord hidegre fordul az időjárás az utcán lévő emberek mellett ilyenkor a szabadban sétáltatott, a kinn tartott állatokra is oda kell figyelnünk. Az Orpheus Állatvédő Egyesület tanácsaival és egy kis odafigyeléssel elkerülhető a házi kedvencek, a szabadban élő állatok éhezése, fagyása.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!