Testünk

Digitális forradalom a patológiában

A Semmelweis Egyetem kutatójának korszakalkotó találmányát a világ közel félezer pontján használják. A nagy felbontású, nagy sebességű szkenner népszerűsége folyamatosan nő, modernizálva a százéves múltra visszatekintő mikroszkópos és üveg tárgylemezes elemzési gyakorlatot.

Itt az egyszerű módszer a cukorbetegség megelőzésére

A cukorbetegség megelőzése szempontjából fontosabb, hogy az ember félóránként felálljon az íróasztal mögül egy-egy öt perces sétára, mint az, hogy rendszeresen lejárjon az edzőterembe - derült ki egy új tanulmányból.

Felesleges védekezés?

A britek két százaléka rendelkezik azzal a génvariánssal, amelynek köszönhetően nincs testszaga, háromnegyedük mégis használ dezodort - állapították meg egy tanulmányban.

Órákon át működött a mesterséges tüdő

Amerikai kutatók mesterséges tüdőt hoztak létre, amely több órán át működött a kísérleti patkányokban. A felfedezés, amelyről a Nature Medicine című szakfolyóiratban tettek közzé tanulmányt, néhány héten belül már a második fontos eredmény olyan kutatóktól, akik mesterséges tüdőt állítanak elő közönséges sejtekből kiindulva.

Közel állunk a valódi halhatatlansághoz

Egyes kutatók szerint akár pár évtizeden belül elérhető lehet a halhatatlanság, jó esélyünk lesz arra, hogy elhalasszuk az eddig kötelezőnek hitt túlvilági látogatást.

Fiatalkori beavatkozással elkerülhető az elhízás

Minden harmadik amerikai felnőtt elhízott, és a folyamat már gyermekkorban kezdődik. Egy amerikai kutatás kimutatta, hogy a 18 éves korban végzett fogyasztó műtét megelőzheti a későbbi elhízás következményeit.

Testünk figyelmeztető jelzései. Mi mit jelent?

Hajhullás, fülzúgás, táskás szemek... Szervezetünk üzen, valami nincs rendjén. Figyeljünk oda ezekre a jelekre! Súlyos betegségek kialakulását előzhetjük meg, ha idejében orvoshoz fordulunk.

Aki izmosabb többet éget

Sokan, akik csak nehezen tudnak lefogyni, viszont annál gyorsabban sikerül pluszkilókat magukra szedni, úgy érzik, mindenért a lassú anyagcsere felelős. Tény, hogy vannak olyan emberek, akik minden nap megehetnek egy nagy tábla csokit, mégsem híznak. Míg mások egyetlen gombóc fagyi miatt is bajba kerülnek. Vajon ezért az anyagcsere a felelős?

Egy felnőtt emberben több mint kétkilónyi baktérium él

Először azonosították amerikai kutatók, hogy normális körülmények között hány mikroorganizmus-faj él egy egészséges ember testén. A Nature tudományos magazin legfrissebb számában tették közzé azokat a tanulmányokat, amelyek az emberi mikrobiom "népszámlálási" eredményét ismertetik. Ezek szerint az emberrel több mint 10 ezer mikrobafaj él együtt, amelyeknek összesen 8 millió génje van.

A kozmetikus tanácsai a nyári szezonra

Nyáron több megpróbáltatás is éri bőrünket. A napsugárzás, a meleg levegő és a fokozott verejtékezés kedvezőtlen hatásai ellen jó, ha még nyaralás előtt felkészülünk.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!