Természetgyógyászat

A leghatásosabb növény cukorbetegség ellen

Fekete áfonya (Vaccinium myrtillus) – a hangafélék családjába tartozó, a nyirkos, savas talajú erdőket kedvelő cserje. Gyümölcsét már a történelem előtti idők óta fogyasztják, azonban az orvostudomány először a XVI. században említi. Észak-Európából származik, hazánk északi és nyugati hegyvidékeinek erdeiben is megterem, igaz, csak ritkán. Az apró bogyók rengeteg értékes anyagot tartalmaznak: flavonoidokat (pl: antocianidint), A-, B- és C-vitamint, cukrokat (kvercetin, katechin), pektint, valamint cseranyagokat, savakat (pl: tannin), krómot és mangánvegyületeket.

Mi mindenre jó a méz?

Érdekes tény, hogy a méhészek között fordul elő a legkevesebb rákos és izületi gyulladásos megbetegedés az összes szakma közül az egész világon. A rendszeres mézfogyasztók a leghosszabb életű emberek közé tartoznak.

Magyarország gyógyító vizei: melyik milyen bajra ajánlott

Március 22-e a Víz Világnapja. A felnőtt emberek napi vízigénye a körülményektől függően 2,5-3 liter, ebből ital formájában átlagosan 1,5 liter, amit kedvező ásványvíz formájában elfogyasztani – ajánlja Gilingerné Dr. Pankotai Mária, a Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar dietetikai és táplálkozástudományi tanszékének docense a magyar ásványvizek összetételéről és szerepéről szóló tanulmányában.

Medvehagyma – egy gyógyító tavaszi hírnök

A medvehagyma áldásos hatását már sokan ismerik. Azt kevesebben tudják, hogy mértéktelen „élvezete” nagy mértékben szabadíthatja fel a méreganyagokat, különösen a nehézfém-lerakódásokat a szervezetből. Általános fogyasztása azonban – napi 4-5 levél – nem okoz ilyen mértékű rosszullétet.

Veszélyes étrend-kiegészítők

A Gyógyszerészet című szaklapban szegedi kutatók saját vizsgálataik alapján beszámoltak arról, hogy tíz, általuk kiválasztott, potencianövelésre ajánlott étrend-kiegészítőből hatban szintetikus gyógyszer-hatóanyagot mutattak ki. Nem reprezentatív felmérésük során 53 olyan terméket találtak, melyet potenciafokozóként, vagy ilyen hatásra utalva ajánlottak, ezek közel fele nincs bejelentve az OÉTI-nél.

Meggymag, a tökéletes szívvédő

A meggymagban található hatóanyagokat vizsgálva jöttek rá a kutatók arra, hogy összetevői rendelkeznek az úgynevezett „reaktív szabad gyököket” megkötő képességgel, vagyis védik a szívizmot a súlyosabb szöveti károsodástól.

Antibiotikum helyett: fokhagymakúra?

Egykoron, nem lévén korszerű gyógyszergyártás, az emberek kénytelenek voltak megfigyelni, hogy a körülöttük élő növények, füvek, fák, gyökerek, ásványok milyen hatással bírnak az emberi szervezetre. Tapasztalataikat összegyűjtötték s tovább adták a következő nemzedékeknek. Így aztán évszázadok, olykor évezredek bölcsessége halmozódott fel.

A hosszú élet növénye

A Dong Quai ugyanabba a botanikai csoportba tartozik, mint a ginszeng, de nagyobb számú aktív hatóanyagot tartalmaz (többféle glükóz-származék és szaponin-gipenozidák), valamint nyomelemek, aminosavak, proteinek és vitaminok találhatók benne.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!