Fogaink

Fogászati ellátás a munkahelyen

A magyar lakosság fogazatának siralmas állapota hűen tükrözi a száj- és fogápolás kultúráját. A lakosság 60 százalékának hiányos a fogazata.

Már egy éves kor alatt megkezdődhet a fogszuvasodás

A cukros édességek, a fagylaltok, az éjszakai édes tea, a kakaó mind hozzájárulnak a gyermekek korai fogszuvasodásának kialakulásához, amely kis odafigyeléssel és a megfelelő szájápolási szokások kialakításával megelőzhető lenne.

Nőtt a szájüregi daganatok kockázata a pandémia alatt

A szájüregi daganat csaknem 1700 életet követel évente Magyarországon, amivel a szomorú első helyen állunk Európában. Rendszeres szűrésekkel ez a szám csökkenthető lenne, azonban a világjárvány miatt kritikus szintre zuhant a fogászati szűrővizsgálatok száma hazánkban.

Altatásos fogászat SNI-s gyermekeknek

Altatásos fogászat SNI-s gyermekeknek: vajon mit él át az a gyermek, aki speciális bánásmódot igényel, és megtudja, hogy fogászati beavatkozás vár rá?

Modern fogászati implantátumot fejlesztettek ki

A Szegedi Tudományegyetem és a Denti System Kft. által kifejlesztett új eljárás jelentősen növelheti a beültetett fogászati implantátumok élettartalmát, ezáltal javulhat az implantátummal rendelkezők életminősége.

A szájápolás aranyszabályai

A szájápolást sajnos még mindig hajlamosak vagyunk elhanyagolni, pedig rengeteg komoly fogászati problémától kímélhetnénk meg magunkat a megfelelő szájhigiénia fenntartásával.

Súlyos betegségekhez vezethet a kezeletlen fogínygyulladás

Hazánkban a 65 éves korúak húsz, a 75 évesek negyven százalékának hiányzik az összes foga. A probléma hátterében a helytelen szájhigiénés szokásokkal összefüggő fogínygyulladás, és az emiatt kialakuló fogágybetegség is állhat.

Fog-és szájbetegségekre fókuszál a SOTE online előadása

Mit tehetünk fogínyvérzéskor? Minek a tünete lehet a szájszárazság? Miért kattog az állkapocsízület? Mi a szerepe a bölcsességfogaknak? – ezekről a kérdésekről is szó lesz a Semmelweis Egészség Napok május 27-i, utolsó állomásán.

Új DNS mintavételi módszert dolgoztak ki

Egy amerikai-osztrák kutatócsoport magyar szakemberek közreműködésével új módszert dolgozott ki, amely lehetővé teszi a régészeti korú emberi maradványokból az örökítőanyag szinte roncsolásmentes kivonását.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!