Függőségek

Kiderült, melyik a legveszélyesebb drog!

Az alkohol 114-szer halálosabb drog, mint a marihuána – állítják a Scientific Reports-ban publikált friss tanulmány szerzői. De szerintük még a dohányzás is veszélyesebb, mint a füvezés vagy az extasy fogyasztása.

A világ legnépszerűbb drogja minden konyhában ott van

A koffein a világ két legelterjedtebben használt pszichoaktív drogjának egyike a másik az alkohol. Az, hogy pszichoaktív, azt jelenti, hogy hatással van a lelki életünkre, miközben számos testi tünetet is okoz.

Tanácsok: így kezelhető az alkoholizmus

Az alkoholizmus a szenvedélybetegségek közé tartozó kóros állapot, mely túlmutat az orvosi kereteken, társadalmi, egzisztenciális, kulturális probléma. Genetikai hajlam, látott-tanult minták szerepe és élethelyzeti események egyaránt lehetnek döntőek.

Ezt teszi az alkohol a szervezettel

A túlzott alkoholfogyasztás- akár az egyszeri nagy mennyiségű alkoholfogyasztás is - komoly károkkal járhat az egészségre. Lássuk hát, hogy milyen hatása van az alkoholnak a szervezetünkre!

Ez fogja megkönnyíteni a leszokást?

Vérvizsgálat segíthet megtalálni a dohányosoknak azt a stratégiát, amely jobb eséllyel szoktatja le őket - írták amerikai tudósok.

A túlzott alkoholfogyasztás gyengíti az immunrendszert

A fiatalok alkoholfogyasztási szokásait befolyásolja, hogy gyakran meg sem érzik, hogy mennyit isznak, kevésbé lesznek másnaposak és a következményeket sem gondolják olyan súlyosnak. A valóság azonban az, hogy az alkoholizálás tönkreteszi a fiatalok immunrendszerét.

Ezért élnek tovább a nők, mint a férfiak

Sok férfi nem törődik az egészségével, miközben nagyon is kellene: a Robert Koch Intézet férfiegészségről szóló, legújabb felmérése riasztó számokat közölt. Ami az egészséget illeti, a férfiak teljesen máshogy működnek, mint a nők: egészségtelenül élnek, korábban halnak meg, és átlagosan több problémájuk van az alkohollal, mint a nőknek.

A túlzott alkoholfogyasztás káros hatásairól

A huzamosabb időn keresztül fennálló, rendszeres alkoholfogyasztás súlyos károsodásokat okoz az egyén fizikai, pszichés állapotában, a közösségi életében, a tágabb környezet szociális-társadalmi jellemzőiben.

Valóban okozhat függőséget a cukor?

Azt állítják a kutatók, hogy az élelmiszerek, köztük a cukor sem okozhat függőséget. Akkor mégis hogyan fordulhat elő, hogy időnként bármit megadnánk egy édes croissant-ért? Mégis drogként működik a szervezetünkben a cukor?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!