Alvásproblémák

Új étrenddel a jó alvásért

Egy pohár langyos (mézes) tej elalvás előtt, minden bizonnyal jólesik, ám nincs rá tudományos bizonyíték, hogy segítené az elalvást. Természetesen mindaz, amit eszünk vagy iszunk, hatással van az elalvásunkra, illetve annak nehézségére. Amennyiben Ön is elalvási nehézségekkel küzd, próbálja ki az alábbi egyszerű változtatásokat az étrendjében!

Ezért veszélyes, ha nem alszunk eleget

Élet és halál kérdése lehet a műtőben, a harctéren vagy egy rendőrségi akció során a váratlan körülményekre való helyes reagálás, a döntéshozatalt azonban jelentős mértékben megnehezíti a kialvatlanság, a krónikus alváshiány – ezt laboratóriumi vizsgálatokkal is igazolták amerikai pszichológusok, akik eredményeiket a Sleep szakfolyóirat májusi számában tették közzé.

Ez állhat az alvászavar hátterében

A stressz és a felfokozott életritmus, illetve az elhanyagolt betegségek következményeként tíz hazai felnőttből három szenved a rossz alvástól.

Így űzzük el a tavaszi fáradtságot!

Fáradtság, nyugtalanság, aluszékonyság, fokozott étvágy és az ezzel együtt járó hízás, társaságkerülés, dekoncentráció, libidó csökkenése, általános rossz közérzet – mind a tél végi időszak jellemző panaszai.

Rosszul aludt? Így élheti túl a napot!

Nehezen tudott elaludni? Egész éjszaka forgolódott? Korán reggel kipattant a szeme, pedig nem is kellett volna felkelnie? Egy friss kutatás szerint napközben arra is van ellenszer, ha éjszaka csak két órát tudtunk aludni.

Az alvászavarok árulkodó jelei

Időnként mindenkinek lehetnek álmatlan éjszakái, vagy olyan időszakok, amikor többször riad fel vagy nehezebben tud elaludni. Mikor kell azonban komolyabb lépéseket tenni az alvászavarok megoldásának érdekében?

Veszélyes az agyunkra a multitasking?

Mi a jó az emailben, a Facebookban, a Skype-ban, a chatben, az sms-ben? Hogy mindig elérhető vagy, mindenről azonnal értesülsz, és mindenre azonnal reagálhatsz.

Beszédes alvási pózok

Az, hogy éjszaka milyen alvási pózokat vesz fel valaki, ugyanúgy árulkodik a személyiségéről, mint a testbeszéde. Hiszen alvás során a tudatos kontroll kikapcsol, a test mozgása pedig ösztönös, éppúgy, mint a gesztusok vagy a mimika esetében.

„Anyám, az álmok nem hazudnak”

– Írja Petőfi, de vajon igaza volt-e? Éjszakai ”belső-mozink” megadhatja a választ kérdéseinkre? Netalán a jövőt is előrevetítheti? Álmokról, rémálmokról és azok megfejtéséről beszélgettünk Kapor Gábor pszichológussal.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!