Baba-mama

Az érintés hatalma

A Prof. dr. Bagdy Emőke védnöksége alatt futó Szülők Iskolája szeminárium-sorozat novemberi előadásán Andrek Andrea különleges szemszögből mutatta be az apa-gyerek-anya kapcsolatot. A szakember kihangsúlyozta a szülők belső ösztöneinek fontosságát, és betekintést nyújtott a haptonómia, az érintés tudományának világába.

Újszülöttmasszázs

Azokban a koraszülöttekben, akiket a kórházi tartózkodás ideje alatt mindennap megmasszíroznak, egyes immunsejtek aktivitása fokozódik, és gyorsabb súlygyarapodás figyelhető meg.

Miért fontos a baba–mama jóga

A jóga a relaxációs technikák és légzőgyakorlatok révén teremti meg azt a testi-lelki harmóniát, amelyre egy kismamának mindenkinél nagyobb van.A foglalkozások nem csupán a test izmainak átmozgatásában, valamint a várandóság miatti változások elfogadásában segíti a leendő anyukákat, hanem speciális gyakorlatai révén a szülésre is felkészít.

A gyermekek többsége túl kevés vizet fogyaszt

Ma már sok kisgyermeket a rendszeres vízivásra is tanítani kell – legalábbis ez derül ki abból a nemzetközi felmérésből, amely megállapította, hogy napjainkban a 6-14 évesek jó része folyamatosan szomjaztatja szervezetét. Pedig már az enyhe dehidratáció is rossz hatással van a pszichés funkciókra; kimerültséget, izomgyengeséget, fejfájást és szájszárazságot okozhat.

Milyen szűrések kötelezők csecsemőkorban?

A csecsemők és kisgyermekek gondozása az alapellátás részét képező védőnői szolgálat keretében történik. A főiskolai végzettséggel rendelkező védőnők feladata az ellátási területükhöz tartozó kisgyermekes családok gondozása.

A dolgozó anyák egészségesebbek, mint otthon maradó társaik

A teljes munkaidőben dolgozó édesanyák egészségesebbek, mint az otthon maradó, csupán részmunkaidős állást vállaló vagy munkanélkülivé vált társaik - derült ki egy új tanulmányból. Az ohiói Akron Egyetem és a Pennsylvaniai Állami Egyetem kutatói 2540 olyan nő adatait elemezték tanulmányukban, akik 1978 és 1995 között váltak édesanyává. A szakemberek a résztvevők foglalkoztatottsági adatait vonták górcső alá.

Mit adjunk enni a babának, hogy okosabb legyen?

Elméleti és állatkísérletes adatok alapján kutatók úgy vélték, hogy az újszülöttek szellemi fejlődéséhez az anyatejnél is jobb táplálékot lehet készíteni. Egészséges csecsemők vizsgálata viszont azt igazolta, hogy az anyatejnél "okosítóbb" babatápszert egyelőre nem sikerült előállítani.

A méhen belül eldől, hogy mennyire leszünk egészségesek

Egy nemzetközi kutatócsoport ikreket vizsgálva először mutatta meg, hogy a magzatot a méhen belül érő hatások meghatározzák az újszülött úgynevezett epigenetikai profilját, egyebek között későbbi betegségkockázatát.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!