Környezetszennyezés

Ásványvizet vagy tisztított csapvizet igyunk?

A víztisztítók fő feladata, hogy az ivóvíz minőségét és fogyaszthatóságát javítsák. A vízből a szűrés során sokféle részecskét, szennyeződést, mikroorganizmust és nem kívánatos oldott anyagot teljesen eltávolítanak, vagy lényegesen lecsökkentik a mennyiségüket.

Érvek az atomenergia használata mellett

Jelentősen csökkenti a környezetszennyezéssel kapcsolatos halálozást és az üvegházhatású gázkibocsátást az atomenergia használata - derítette ki egy amerikai tanulmány.

Idén már egy tucatnyi iskola borulhat zöldbe

Ismét indul a népszerű iskolazöldítési pályázat: idén már egy tucatnyi iskola varázsolhat élettel teli, zöldellő ligetet a szürke, kietlen udvarok helyére. A Cetelem és a National Geographic április 15-ig várja a hazai általános iskolák zöldítési pályázatait. Az internetes közönségszavazással, illetve a szakmai zsűri által kiválasztott nyertesek egyenként 500 ezer forintos támogatásból teremthetnek élhetőbb, inspirálóbb környezetet diákjaik számára.

ÖKO-WORKSHOP a fenntartható háztartásokért

Egy átlagos magyar háztartásban éves szinten akár 40%-kal is csökkentheti kiadásait, aki birtokában van a megfelelő ismereteknek. A fenntartható háztartás olcsóbb, egészségesebb, környezettudatosabb, és nem jár lemondásokkal. A februárban induló ÖKO-WORKSHOP 8 alkalomból álló tanfolyamának keretén belül bárki elsajátíthatja a fenntartható életmód titkát.

Te mire használnád?

A műanyagpalackok rendkívül károsak a környezetre mind gyártásuk, mind a belőlük keletkező hulladék miatt. Egy portugál vállalat azonban most megreformálja a PET-palackok felhasználási módjait.

Honnan jussunk tiszta vízhez?

Tudta, hogy egy 55 kilós emberből kb. 33 kg pusztán víz? Vagyis mi, emberek, úgy vagyunk „összerakva”, hogy szervezetünk 60-70 százalékát teszi ki a bennünk lévő víz. Ezt bizony hajlamosak vagyunk elfelejteni, és mivel nincs bennünk „víztározó”, mint pl. a tevében, folyamatosan pótolnunk kell a folyadékot, méghozzá tiszta vízből.

A krónikus betegségek jelentős részét vegyszer okozza

Az Egyesült Nemzetek Szervezete a 2011. évet a „Kémia Nemzetközi Éve” címmel tisztelte meg. Ehhez kapcsolódva indult el a „Kémiai Biztonság Napja” elnevezésű rendezvénysorozat, amely minden évben december elején áttekinti a vegyi anyagok mind kiterjedtebb alkalmazásával kapcsolatos veszélyek megelőzésének lehetőségeit.

Húsz tonna gyógyszer a Dunában

Gyógyszerfogyasztó nép vagyunk - tartják. Ennek egyik nemkívánatos következménye, hogy a szervezetünkben fel nem szívódott vagy be sem vett gyógyszerek nagy része a csatornahálózatban köt ki, onnan pedig az élővizekbe - és ha azokból nyerünk ivóvizet, végül a csapvízbe kerül. Hasonló sors vár a szervezetünkben történő gyógyszerlebomlás során keletkező anyagokra is. Budapesten évente 20 tonna gyógyszer kerül a Dunába.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!