Környezetszennyezés

Ma is tegyünk valamit Földünkért!

1991. október 21-én a Természetvédelmi Világszövetség, az ENSZ Környezetvédelmi Programja és a Természetvédelmi Világalap közös összefogásával született meg a Földünkért című élővilág-megőrzési stratégia, egy világméretű kampány eredményeként. Magyarországon 1992 óta ünnepeljük ezen a napon a Földünkért világnapot.

Így lehet környezetbarát az étrendünk is

Belegondolt már abba, mennyi energiát igényel a mindennapi élelmének előállítása? A Fenntartható Energia Hét alkalmából, amit most ünnepelünk, érdemes megismerkednünk az egészséges étrend egy új oldalával, ugyanis a következő évtizedek legfontosabb kulcsszava a táplálkozásban is a fenntarthatóság lesz.

Ma van az óceánok világnapja

Június 8-án ünnepeljük az Óceánok Világnapját. Először 1992-ben gondoltak arra az ENSZ Rio de Janeiró-i környezetvédelmi csúcsértekezletén, hogy ezen a napon a tengerek és óceánok fontosságára fel kell hívni a figyelmet, azóta pedig minden évben megünnepeljük ezt a jeles dátumot.

Ez minket tényleg nem érint?

Azt mondják a nálam okosabb emberek, hogy a megújuló energiák, környezetbarát megoldások drágák, ráadásul a hasznosításhoz szükséges eszközök gyártása környezetszennyező. Az állam pedig azért nem támogatja ezeket, mert neki nem üzlet.

Új terek nyílnak az újrahasznosításban

Hulladéklerakó, válogatómű, előkezelő, mobil lomdaráló, fémleválasztó berendezés, szemléletformáló és újrahasználati központ. A szelektív hulladékgyűjtés aktuális trendjeit és megújuló terepeit gyűjtöttük össze a hasznoshulladek.hu segítségével.

Egyre több a vadállat Csernobilban

Szaporodnak a vadállatok a csernobili atomerőmű körül kialakított “elidegenítési övezetben” a Current Biology című szakfolyóiratban megjelent tanulmány szerint. Az emlősök összeszámlálásának legutóbbi adatai alapján a kutatók feltételezik, hogy feltehetően több vadállat él a 30 kilométeres övezetben, mint a békés célú atomenergia-felhasználás történelme legsúlyosabb katasztrófájának tartott 1986. április 26-i robbanás előtt.

Természetesen otthon

Bio-, öko-, passzív, aktív ház – jól csengő fogalmak, amelyeket egyre gyakrabban hallunk, de jelentésükkel már nem biztos, hogy teljesen tisztában vagyunk. A környezettudatos építészetről, a magyar hagyományokról és arról kérdeztük Csernyus Lőrinc építészt, hogy hogyan kerül egy parasztház Budapest kellős közepére.

„Nem ez az utolsó esély!”

Dr. Mika János éghajlatkutatóval beszélgettünk a decemberi párizsi klímakonferencia esélyeiről, a klímaváltozásról való jelenlegi tudásunkról s az energiapazarlás mérsékléséről.

Szélsőségesebb lesz az időjárás hazánkban

Rekordokat döntő forróság, aztán hirtelen kialakuló, nagy kárt okozó viharok - ez a nyár megmutatta, milyen a klímaváltozás Magyarországon. Aki tehát azt gondolja, hogy ez a jövő problémája, téved. Még az optimista becslések szerint is 2 fokos globális hőmérséklet-emelkedéssel kell számolni a század végére.

Most kell megfékeznünk a klímaváltozást!

Alig néhány éve maradt a világnak arra, hogy sikerüljön megelőzni egy katasztrofális következményekkel járó klímaváltozást. Pedig a kellő tudás és a megfelelő mennyiségű pénz is rendelkezésre áll ehhez.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!