Nevetés

Londony gumicsimmával

- Pali bátyám! Csak nem megint városban járt? - De nem is akármilyenben. A testvérvárosunkban: Londonyban. - Londonyban? Dejszen oda nem megy a sárga busz. - Nem is avval mentem, hanem repülővel. - Félt-e? - Ördögöt. Nem lehetett felvinni a repülőre csak egy deci folyadékot, úgyhogy mind ki kellett inni a demizson pálinkát, amit ajándékba vittem volna.

8 dolog, amin változtatnod kell ahhoz, hogy boldog légy

Mindenkinek vannak olyan szokásai, amelyek nem kedveznek különösebben a békés, nyugodt életnek. Minél több rossz szokást tart meg és gyakorol valaki, annál inkább a rabjukká válik, mígnem a végén azonosul velük, és a kritikákra már csak a vállát rángatja, hogy persze, de „én ilyen vagyok”.

Országos Boldogság Teszt: közösen a pozitív életszemléletért

Orvosok, pszichológusok, egészségügyi szakemberek és szociológusok kezdeményezésére országos programsorozat indult az egészséges életmód népszerűsítésére, amelynek keretében elsősorban a betegségek megelőzésének fontosságát kívánják hangsúlyozni.

Az elfojtott érzelmek rákot okozhatnak

Régóta tudjuk, hogy a különböző egészségügyi problémáknak nem csupán fizikai, de érzelmi alapjuk is lehet. Ez a megfigyelés a daganatos betegségek esetében hatványozottan igaz. A bostoni Harvard Egyetem Közegészségügyi Kara (Harvard School of Public Health) és a Rochesteri Egyetem közös tanulmányának eredménye azonban még ennek ismeretében megdöbbentő. A kutatást ismertető cikk a Journal of Psychosomatic Research című szaklapban jelent meg.

Mi olyan vicces?

Amália nénit sokan ismerik a Petúnia utcában. Délutánonként kiáll a ház elé, vagy csak a gangra, és a korlátot támasztva kukucskál a lépcsőkanyar irányába, hátha jön már valaki, akit üdvözölni lehet. Hogy vagy, galambom, kérdezi általában, de olyan kedvesen, hogy az ember azonnal panaszkodni kezd.

Miért sírunk, és mikor nevetünk?

A sírás és a nevetés életünk része. Az emberek között vannak sírósabbak és vannak nevetősebbek – egyéniség kérdése is, hogy valakit melyik csoportba sorolhatunk. Sírunk és nevetünk gyermekként, pár hónapos korig szinte csak így adva környezetünk értésére, hogy mi tetszik és mi nem; és sírunk, nevetünk felnőttként is, ekkor azonban már mások az indítékok. De vajon mikor, miért, hogyan, és mi történik ilyenkor bennünk, a szervezetünkben?

Mosolyogni megéri

Míg egy mosolyhoz körülbelül 17 izmot használunk, addig egy rosszalló tekintethez akár 43-at. Utóbbi esetben tehát nem csak az a baj, hogy mogorvának tűnünk, de még az arcunk is jobban elfárad.

Lelkiállapot és betegségek

Gyakran ismételt bölcsesség, hogy a betegségek jelentős része lelki eredetű. Ebben az összefüggésben a tudomány is megvizsgálta a betegségek kialakulását és lényegében igazolta azt, amit már népi bölcsességként mindenki tudott.

Arctornával a stressz ellen

Amerikai kutatók kísérleteikben úgy találták, hogy a mosolygás fizikailag is segíti, hogy túljussunk nehéz, stresszes helyzeteken. Psychological Science című szakfolyóiratban ismertetett tanulmányba 169 önkéntest vontak be a Kansasi Egyetem kutatói. Tara Kraft és Sarah Pressman különböző típusú arckifejezések hatását vizsgálta a résztvevők fizikai állapotára stresszel járó feladatok megoldásakor.

Egy nő–férfi szótárt kellene készíteni

A nők számára a beszélgetés általában sokkal fontosabb, mint azt a férfiak gondolják. Egy férfi sokszor szívesebben hallgat az őt mélyen érintő munkahelyi, anyagi és párkapcsolati problémákról, mint egy nő.

Nyereményjátékok

Megfejtő

Kalandozzon velünk, legyen Ön is Megfejtő!

Facebook játék

Egy könnyű kérdés – egy fantasztikus nyeremény

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!