Meddőség

Milyen problémák állhatnak a meddőség hátterében?

Egy nő életében az egyik legfontosabb döntés az, amikor elhatározza, hogy gyermeket szeretne. A legtöbben optimistán tekintenek a jövőbe, és remélik, hogy már az első hónapokban foganatja lesz a próbálkozásoknak.

Mi az az inzulinrezisztencia, és miért jelent gondot?

A teherbe esést sok dolog befolyásolhatja: a nem megfelelő táplálkozás, a stressz, vagy csak nagyon rágörcsöl a pár a babavárásra. Egyes esetekben azonban ennél jóval komolyabb akadály áll a háttérben, amit semmi esetre sem szabad félvárról venni. Ez pedig nem más, mint az inzulinrezisztencia, amiről dr. Koppány Viktória, a Budai Endokrinközpont PCOS- és inzulinrezisztencia-specialistája beszél.

A PCOS nem zárja ki a gyermekvállalást

A policisztásovárium-szindróma, vagyis a PCOS napjainkban sajnos egyre ismertebbé válik. Sok nő akkor szembesül először a problémával, amikor gyereket szeretne, ám hosszas próbálkozás ellenére sem sikerül teherbe esnie. Arról, hogy pontosan mi is ez a betegség, és valóban lehetetlen-e a teherbe esés az érintett nők számára, dr. Kovács Viktóriát, a Budai Endokrinközpont PCOS-specialistáját kérdeztük.

Áttörés a meddőség kezelésében

Az agyalapi mirigyből kivont anyag segítségével kezelt édesanya a múlt héten adott életet első gyermekének. Hogyan segíthet a csókpeptin a meddőség kezelésében?

Babalesen: mit tegyünk, ha késik a gyermekáldás?

Rengeteg kérdés merül fel, ha nem akkor és nem úgy alakul a bébiprojekt, ahogyan azt a kezdetekkor eltervezte a gyermekre vágyó pár. Sokszor még az sem egyértelmű, mikor kell szakemberhez fordulni, illetve, hogy mikortól beszélünk problémáról, ha késlekedik a trónörökös.

Honnan tudhatom biztosan, hogy peteérésem van?

Kíváncsi vagy, melyek ciklusod legtermékenyebb napjai? A helyes önvizsgálati technika segítségével könnyedén kiismerheted tested jelzéseit. Amire szükséged lesz: néhány alapvető biológiai ismeret és némi türelem – ez utóbbi kizárólag rajtad múlik, a többiben segítünk!

A stressz befolyásolja a teherbe esést

Újabb vizsgálat igazolja a stressz és a teherbe esés elmaradása közti kapcsolatot. A szervezet fokozott igénybevétele esetén a gyulladásos folyamatokra jellemző akutfázis-fehérjék csökkenthetik a fogantatáshoz nélkülözhetetlen hormon, a progeszteron szintjét.

Alacsony tesztoszteronszint állhat a meddőség hátterében

Az erősebbik nem tagjai rendszerint nem szívesen beszélnek egészségügyi gondjaikról. Számukra kényes, a férfiasságukat érintő problémával pedig még nehezebben fordulnak orvoshoz. Az alacsony tesztoszteronszint a testi tünetek mellett az életminőséget is jelentősen befolyásolja, azonban a kezelés nem minden esetben mentes a szövődményektől.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!