Lélek

Miért éri meg optimistának lenni?

Nehéz helyzetekben hamar elveszik az ember derűlátása. De az optimizmus nem egyenlő a naivitással. Sokkal előrébb juthat az, aki megőrzi optimizmusát, mint az, aki felnagyítja a problémákat.

Mit érez a gyerek, ha agressziót lát?

Mások fájdalmát látva a gyerekek agya úgy reagál, mintha az velük történne, ami azt mutatja, hogy természettől fogva hajlanak az együttérző viselkedésre - derült ki egy kutatásból.

Fekvő embert sértegetni kevésbé kockázatos

Egy nemrégiben végzett kísérletből kiderült, hogy nem mindegy, hogy ülve, vagy fekve hallgatunk egy minket ért kritikát. Ülve dühösebbek leszünk, fekve tehetetlenebbek maradunk.

Szedje össze magát!

Minden ember átvészel az életében olyan időszakokat, amikor magas testi és szellemi követeléseket kell teljesítenie, mint amilyen egy hosszan tartó megbetegedés vagy szokatlan munkahelyi vagy magánéleti megterhelés. Gyakran azonban nyilvánvaló ok nélkül is fáradtnak és levertnek érzi magát, és újra erőt kell gyűjtenie.

A szeretethiány beteggé tehet

Vizsgálatok szerint napi 15 ölelés kell ahhoz, hogy egészséges és kiegyensúlyozottak legyünk. A simogatás még az állatoknak is segít legyőzni a betegségeket, azok a gyerekek pedig, akik hiába sóvárognak a szeretet után meg is állhatnak a fejlődésben.

Egyre több férfi küzd pszichés gondokkal

A férfi nem panaszkodik, a férfi sokat dolgozik és sokat keres, a férfinak nem fáj semmi. Ezek a sztereotípiák a legtöbb férfit rossz döntésekre sarkallják. És ennek meg is van az eredménye.

Rossz gyerek = problémás felnőtt?

Egy negyven évet átfogó, kanadai elemzésből kiderül, hogy azok, akikkel gyerekként sok baj volt az iskolában, felnőttkorukban gyakrabban szenvedtek lelki betegségektől, vagy küzdöttek társadalmi problémákkal.

Csökkenti a stresszt az aromaterápia

Japán tudósok bebizonyították, hogy bizonyos illatok belélegzése megváltoztatja a génaktivitást és a vér kémiai összetételét. Ezáltal csökken a stressz szintje.

Az orvosok fele „becsapja” betegeit

Egy angol felmérés kapcsán kiderült, hogy az orvosok gyakran „becsapják” betegeiket, persze csakis az ő érdekükben. Az orvosoknak több mint fele ír fel álrecepteket, és kezeli placebóval betegét.

A kutatók szerint még mindig optimisták vagyunk

Gazdasági válság, influenzajárvány, éhínség ide, vagy oda, az emberek optimisták. Ha véletlen önmagán, vagy környezetén nem vette volna észre, akkor most szólunk, hogy egy világméretű kutatás szerint az emberek optimizmusa töretlen.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!