Lélek

Bagdy Emőke előadásai pedagógusoknak

Prof. dr. Bagdy Emőke szerint a pedagógusok ki tudnak törni a belefáradás-kiégés ördögi köréből. A tanárokat leginkább fenyegető pszichés problémák megelőzhetők és leküzdhetők, csak ismerni kell a megfelelő technikákat. A pszichológus fővédnöksége alatt futó Pedagógus Akadémia soron következő szemináriumán kiderül, melyek ezek a módszerek.

Érzelmileg sebzett nép vagyunk

„Érzelmileg sebzett, fapados nemzet vagyunk” – jelentette ki Prof. Dr. Bagdy Emőke az Érzelmek Iskolája nyitóelőadásán, amely teltházzal fogadta a pszichológiatudomány egyik legelismertebb szaktekintélyét. A Független Pedagógiai Intézet által szervezett szemináriumon a pszichológus bebizonyította, hogy lelkibeteg nemzetünk felgyógyulhat, mégpedig az önkarbantartás segítségével.

Az ember megváltásra vár

Egykor, régen, egyszerűbb, lassabban haladó korokban, mondjuk az én gyerekkoromban, voltak tartós vágyaink. Kicsik, nagyobbak. Gyorsabban, lassabban teljesülők. A kisebbeket kértük karácsonyra, a nagyobbakról ábrándoztunk. Nem kaptunk meg mindent. Ha mégis, nagyon tudtunk örülni. Nem csak addig, amíg kibontottuk az ajándékot.

Savanyú-e a szingli szőlő?

Ahogy a világ változik, úgy változnak a régi, jól ismert élethelyzetek elnevezései is. A régen vénlánynak nevezett harmincas ma szingli például. Ez az életforma nem csak a Helen Fielding által elszabadított Bridget Jones-őrületnek engedett teret, hanem foglalkoztatja a kutatókat, szociológusokat is.

A siker titka a vágykésleltetés

Miért van az, hogy nagyon okos emberek elrontják az életüket, sikerek helyett kudarcot kudarcra halmoznak, míg náluknál jóval gyengébb képességűek sikeresek és boldogok. Nagyon gyakran azért, mert érzelmeik irányítják őket. Nem tudnak tízig számolni, mielőtt cselekszenek. S ez tulajdonképpen érthető.

Arctornával a stressz ellen

Amerikai kutatók kísérleteikben úgy találták, hogy a mosolygás fizikailag is segíti, hogy túljussunk nehéz, stresszes helyzeteken. Psychological Science című szakfolyóiratban ismertetett tanulmányba 169 önkéntest vontak be a Kansasi Egyetem kutatói. Tara Kraft és Sarah Pressman különböző típusú arckifejezések hatását vizsgálta a résztvevők fizikai állapotára stresszel járó feladatok megoldásakor.

Mire jó a krízis, és hogyan lépjünk ki belőle?

A válság válaszutat jelent. Amikor elérjük azt a pontot, amikor semmi nem mehet tovább úgy, ahogy eddig, választás elé állít minket az élet. A helyzetet provokálhatjuk mi magunk, mások, a környezetünk, emberi kapcsolataink, a társadalom, a gazdaság.

Oldja a szorongást, élesíti az elmét egy daganatellenes szer

Amerikai kutatók egérkísérleteikben igazolták, hogy egy polinéz gyökerekkel bíró, a Húsvét-szigeteken talált szer javítja a kisemlősök kognitív képességeit, csökkenti szorongásukat és depresszióra való hajlamukat, írta az MTI.

Az arcelemzés: az FBI és a CIA is használja

A fiziognómia háromezer évvel ezelőtt született meg Kínában, és ugyanazon az elven alapul, mint a hagyományos kínai orvoslás bármely ága. Akárcsak az akupunktúra, a pulzusdiagnosztika és az íriszdiagnosztika, abból indul ki, hogy a test minden egyes részében megjelenik a test, mint egész. Az arcunkra van írva mindaz, ami belül zajlik, legyen az fizikai, szellemi vagy lelki tulajdonság, illetve állapot.

Hormonzavar: lelki okai és testi betegségei

A nőgyógyászati rendellenességek kizárása után, vagy a vizsgálatokkal egy időben gyakran felmerül, hogy a meddőség hátterében hormonális probléma áll. A hormonrendszer eltéréseit pedig gyakran lelki problémák, a helytelen táplálkozás, vagy a túlsúly okozza.

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!