Lélek

Az unokák segíthetnek az időskori depresszió elkerülésében

A nagyszülők és az unokák kölcsönösen kedvezően hatnak egymás lelki jóllétére, és ez a hatás egészen a felnőttkorig kitart a gyermekeknél – írják a kutatók egy friss vizsgálat tapasztalatai alapján. „Azt láttunk, hogy ha érzelmileg szoros a kapocs a nagyszülők és az unokák között, akkor mindkét generációban ritkábban fordul elő depresszió” – összegezte a tapasztalatokat Sara M. Moorman, a Boston College szociológiai tanszékének munkatársa.

Boldogabbak, akik letették a cigit

A füstmentes élet egyáltalán nem nyomorúságos. Sőt, a Wisconsin Orvosi Egyetem kutatásai szerint a leszokás után egy-három évvel az exdohányosok sokkal jobb egészségi állapotnak örvendenek és elégedettebbek is az életükkel, mint a dohányosok.

Miért sírunk, és mikor nevetünk?

A sírás és a nevetés életünk része. Az emberek között vannak sírósabbak és vannak nevetősebbek – egyéniség kérdése is, hogy valakit melyik csoportba sorolhatunk. Sírunk és nevetünk gyermekként, pár hónapos korig szinte csak így adva környezetünk értésére, hogy mi tetszik és mi nem; és sírunk, nevetünk felnőttként is, ekkor azonban már mások az indítékok. De vajon mikor, miért, hogyan, és mi történik ilyenkor bennünk, a szervezetünkben?

Mitől jó egy párkapcsolat?

Két ember között lángra lobban a szerelem… Hosszú távon azonban több kell a boldog, kiegyensúlyozott kapcsolathoz. De mitől lesz jó egy párkapcsolat?

A testmozgás kedvezően hat a génműködésre

A rendszeres testmozgás hatására módosul több olyan gén működése, amely a test zsírraktározásáért felelős – derül ki egy új svéd tanulmányból. A következetes edzés a legbiztosabb módja a felesleges kalóriák elégetésének, ám egyéb előnyei is lehetnek: mindenekelőtt segít megváltoztatni a testzsír raktározásának módját.

A burnout szindróma: a kiégés tünetei és kezelése

A burnout -kiégés - az általános szellemi, lelki és testi kimerültség és a belső kiüresedettség szakmai megnevezése. Elsősorban nagyon energikus, szorgalmas, igyekvő és ambiciózus emberek több éven át tartó szakmai túlterheltségének, illetve a munkából adódó frusztráltságának lehet a következménye.

Nekem tetszik

Nemigen használatos a szavak efféle összetétele manapság! Amit látunk, tapasztalunk, mi több, el is fogadunk teremtett életünkből, az általában nem, sehogy sem, sosem tetszik. Tán így lettünk szocializálva?

Egyre jobban érzem magam

„Tényleg?” – kérdezi tíz emberből kilenc, ha ezt mondom neki. És nem is hiszik el. Gyanús vagyok nekik. Nem olyan világot élünk, hogy az ember ilyesmiket beszéljen.

Mit mondanak el rólunk a betegségeink?

A holisztikus szemléletű orvoslás képviselői szerint a betegség az emberi tudatban létrejövő diszharmónia jele, figyelmeztetés, hogy valamilyen problémát meg kell oldanunk. Minden betegségnek valamilyen mélyebb jelentése van. Lássunk hát néhányat ezek közül.

Hipochondria: félelem a betegségektől

„Ne törődj vele, nem beteg, csak hipochonder!” – halljuk, vagy akár mondjuk is gyakran, és bele sem gondolunk, hogy aki tényleg hipochonder, az valójában nagyon is beteg – legfeljebb nem úgy, mint ahogyan azt ő képzeli magáról. Mit is takar ez a súlyos, az adott személy életét megkeserítő pszichés zavar? Hol húzódnak a határai, és mit lehet tenni ellene?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!