Lélek

Helyemen vagyok-e? Melyik az én utam?

Minden ember szeretne hinni abban, hogy az élete értékes és értelmes. Mindannyiunkban ott van a vágy, hogy érezhessük: fontosak vagyunk, szükség van ránk, valami jót teremthetünk, valamilyen cél felé haladunk, amit be is teljesíthetünk.

Régi gyógyszer új hatással

Új alkalmazási területet találtak magyar agykutatók egy antidepresszánsnak, amikor bebizonyították, hogy hatóanyaga szelektív, az idegsejtek pusztulását gátló hatással bír.

Miről ismerhető fel a borderline személyiségzavar?

A borderline személyiségzavarról igen sokat lehet manapság hallani, ám a sokak által hibásan használt pszichiátriai fogalmak miatt a köztudatban ez a betegség összemosódik a skizofréniával, a depresszióval és más mentális betegségekkel. Dr. Unoka Zsolt pszichiáter, pszichoterapeuta válaszolt kérdéseinkre.

Mi az a lélekmasszázs?

A lélekmasszázs egy gyengéd, mégis intenzív, testorientált lazítási technika, amely a testben áramló energiák blokkjainak feloldására, a szervezet természetes védekező- és öngyógyító erejének aktivizálására összpontosít.

Az elfojtott érzelmek rákot okozhatnak

Régóta tudjuk, hogy a különböző egészségügyi problémáknak nem csupán fizikai, de érzelmi alapjuk is lehet. Ez a megfigyelés a daganatos betegségek esetében hatványozottan igaz. A bostoni Harvard Egyetem Közegészségügyi Kara (Harvard School of Public Health) és a Rochesteri Egyetem közös tanulmányának eredménye azonban még ennek ismeretében megdöbbentő. A kutatást ismertető cikk a Journal of Psychosomatic Research című szaklapban jelent meg.

A személyiségünktől függ, hogy miben betegszünk meg

Érdemes a saját személyiségünket alaposan szemügyre venni, amikor az orvosnál ülünk a váróteremben. Egy elmélet szerint ugyanis személyiségjegyeink meghatározhatják betegségeinket. Az elmélet követői úgy vélik: a személyiségnek sokkal nagyobb szerepe van a betegségek kialakulásában, mint ahogy azt eddig az orvosok gondolták.

Hangulatbetegségek kezelése

Az utóbbi években valamennyi fejlett országban egyértelművé vált, hogy a népegészségügy egyik legsúlyosabb problémáját a pszichiátriai betegségek jelentik, valamint az a tény, hogy ennek ellenére ez a leginkább elhanyagolt betegségcsoport.

Az unokák segíthetnek az időskori depresszió elkerülésében

A nagyszülők és az unokák kölcsönösen kedvezően hatnak egymás lelki jóllétére, és ez a hatás egészen a felnőttkorig kitart a gyermekeknél – írják a kutatók egy friss vizsgálat tapasztalatai alapján. „Azt láttunk, hogy ha érzelmileg szoros a kapocs a nagyszülők és az unokák között, akkor mindkét generációban ritkábban fordul elő depresszió” – összegezte a tapasztalatokat Sara M. Moorman, a Boston College szociológiai tanszékének munkatársa.

Boldogabbak, akik letették a cigit

A füstmentes élet egyáltalán nem nyomorúságos. Sőt, a Wisconsin Orvosi Egyetem kutatásai szerint a leszokás után egy-három évvel az exdohányosok sokkal jobb egészségi állapotnak örvendenek és elégedettebbek is az életükkel, mint a dohányosok.

Miért sírunk, és mikor nevetünk?

A sírás és a nevetés életünk része. Az emberek között vannak sírósabbak és vannak nevetősebbek – egyéniség kérdése is, hogy valakit melyik csoportba sorolhatunk. Sírunk és nevetünk gyermekként, pár hónapos korig szinte csak így adva környezetünk értésére, hogy mi tetszik és mi nem; és sírunk, nevetünk felnőttként is, ekkor azonban már mások az indítékok. De vajon mikor, miért, hogyan, és mi történik ilyenkor bennünk, a szervezetünkben?

A nyitólapról ajánljuk

Friss cikkeink

Hírlevél

Feliratkozom a Szimpatika hírlevelekre, ezzel elfogadom az Adatkezelési Tájékoztatóban olvasható feltételeket, és hozzájárulok, hogy a szimpatika.hu a megadott e-mail címemre hírlevelet küldjön, valamint saját és partnerei üzleti ajánlataival felkeressen.

Az űrlap kitöltése, az adatok megadása önkéntes.

A hírlevélküldő szolgáltatás nem támogatja a freemail.hu-s és citromail.hu-s címeket, ilyen címek megadása esetén hibák léphetnek fel!
Kérjük, használjon más e-mail szolgáltatót (pl: gmail.com)!